Ana SayfaBankalarKredi Kartı

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar 2019

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar hangileridir? Faizsiz olarak nakit avans çekebilir miyim? Helal nakit avans veren bankalar var mı? Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve yazımızda sunduk. Yazımızı detaylı bir şekilde okuyarak faizsiz nakit avans veren bankaları öğrenebilirsiniz. Ülkemizde bankalar hepimizin nakit ihtiyaçlarını hızlı görmek amacıyla imkanlar sağlamaktadır. Krediler ve kredi kartları haricinde en çok nakit ihtiyacı karşılanan yöntemlerden birisi nakit avans işlemidir. Kredi kartınızdan veya KMH hesabınızdan nakit avans çekerek o anki para sıkıntınızı giderebilirsiniz. Kartınız ile ATM üzerinden dilediğiniz zaman nakit avans çekebilirsiniz. Çektiğiniz bu nakit avanstan bankalar faiz alarak sizden geri ödemenizi isteyecektir. Yalnız bazı bankalar belli dönemlerde kampanyalar yaparak sıfır faizli olarak da belirli bir limit dahilinde sizlere para çekme imkanı sağlamaktadır. Bu kampanyayı hangi bankanın yapacağı belli olmaz. Bu yüzden kendi bankanızın kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca bazı bankalarda faizsiz nakit avans çekmenize izin vermektedir. İşte şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler verelim.

Faizsiz Nakit Avans Nedir?

Nakit avans kredi kartınızdan veya KMH hesabınızdan limitiniz dahilinde acil para çekme işlemine denilmektedir. Bu işlemlerde limit aşımı yapamazsınız. Kredi kartınızın limiti 2.000 TL ise nakit avans limitiniz 1.000 TL olabilir. Bu kredi kartınızı düzenli ödediğinizde artacaktır. Nakit avans çekme işlemini ATM’lerden yapabilirsiniz. Eğer banka kartındaki KMH hesabını kullanacaksanız ATM’lerden çekebileceğiniz gibi bir fatura ödemesini internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

Kredi kartınızda nakit avans limiti yok ise kredi siciliniz pek iyi demektir. Ayrıca kredi kartından çektiğiniz nakit avans yüzünden kredi notunuz da düşebilir. Çünkü kredi kartları alışveriş için verilen kartlardır. Nakit ihtiyaçlarınızı KMH hesabından çekebilir veya Kredi başvurusu yapabilirsiniz. Her bankanın düşük limitli kredileri vardır.

Sıfır Faizli Taksitli Nakit Avans 2019

Her banka faizsiz nakit avans çekmenize izin vermez. İlk olarak bunu bilmelisiniz. Bankalar yaptığınız tüm işlemlerden ücret ve faiz almaktadırlar. Aldığınız nakit avans limitine göre de faiz belirlerler. Ama bazı bankalar faiz almayarak kendi müşterilerine yardımcı olmaktadırlar. Örneğin Garanti Bankası ayda 65 TL’ye kadar çektiğiniz nakit avans limitlerinde sıfır faiz almaktadır. 65 TL üzerinde ise faiz uygulayacaktır. Ziraat Bankası ise 10.000 TL’ye kadar sıfır faiz uygulamaktadır. Bunun için bu bankadan kredi müşterisi olmanız gerekmektedir. Akbank’ta 1.500 TL’ye kadar nakit avans çekmenize izin verecektir. Belirli dönemlerde ve özel müşterilerinde bu nakit avans çekimlerinizde faiz almamaktadır.

Helal Nakit Avans Çekimi (FAİZSİZ)

Bu işlemi sadece katılım bankalarından yapabilirsiniz. Katılım bankaları tüm bankacılık işlemlerini faizsiz olarak islami şartlara göre yapmaktadırlar. Bu yüzden faiz haram olduğu için nakit avans çekimlerinizde işlem parası almamaktadır. Ülkemizde bulunan katılım bankaları şunlardır.

  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Emlak Bankası Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası

Bu bankalardan faizsiz nakit avans işlemi yapabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Ödemesi Nereye Yapılır?

Taksitli nakit avans ödemesi sizin kartınıza yansıtılacaktır. Kredi kartınızdan veya bankamatik kartınızdan parayı çektikten sonra bir diğer ay hesap kesimden sonra ekstrenize yansıyacaktır. Bu yüzden nakit avans çektiğinizde ekstre tarihini de kontrol etmenizde fayda vardır. KMH hesabından nakit avans çekerseniz çektikten 1 ay sonrası ödemenizi yapmanız gerekmektedir. Bu bazı bankalarda değişiklik göstereceği için parayı çektikten sonra ödemenizi kontrol etmenizi öneririz. Bu paraların ödemelerinizi ATM’lerden, İnternet bankacılığından veya Banka şubelerinden yapabilirsiniz. Nakit avans taksitlerinizi gecikmeli öderseniz kredi siciliniz bozulur ve açık olan tüm nakit avans limitleriniz kapatılır. Hatta bazı durumlarda kredi kartı ve KMH hesaplarının da kapatıldığı olmuştur. Bu yüzden borca girerken plansız işlem yapmamanızı öneririz.

Yukarıda sizlere faizsiz nakit avans veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler verdik. Sizlerde bu bankaları kullanarak nakit avans çekimi yapabilirsiniz. Yazımızın kısa özetini verirsek bankalar genel olarak nakit avans çekimlerinizde faiz almaktadırlar. Eğer kart limitiniz hakkında sıkıntınız varsa Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu