Ana SayfaBankaİhtiyaç KredisiSon Dakika

Faizsiz Kredi 2020 [Sıfır Faizli]

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir? Kimler faizsiz olarak kredi alabilir? Bunun hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Bankalardan kredi aldığınız zaman sizlere faiz uygulanır. Bu faizler bazı bankalarda düşük olarak verilirken bazı bankalarda ise yüksek faiz olabilir. Bu durumda kredi almaktan vazgeçersiniz ve başka yollar ile para bulma işlemlerine bakarsınız. Müşterilerin merak ettiği konulardan birisi de faizsiz kredi veriliyor mu olmuştur. Bankaların her kullandırdığı kredilerden faiz alındığını söylemek istiyoruz. Bazı devlet bankaları bazı özel müşterilerine (emekli) maaşlarına göre 3 katı kadar faizsiz kredi verebiliyor. Ama şu an için böyle bir kampanya maalesef yoktur.

Yüksek faizle kredi almamak isteyen kişiler düşük faizli kredi kampanyalarını tercih edebilirler. Ama eğer İslami şartlara göre kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bunun için katılım bankalarına başvurunuzu yapabilirsiniz. Katılım bankaları üzerinden kredi başvurusu yapacak olan kişiler faiz uygulanmaz ve helal kredi dediğimiz kredi başvurusunu yapabilirler. Şimdi sizlere bu bankaların kredi şartlarını ve hangi bankalardan faizsiz kredi alabileceğinizi söyleyeceğiz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Faizsiz olarak kredi veren bankalar katılım bankalarıdır. Sizde bu katılım bankalarından tüm bankacılık işlemlerinizi faizsiz olarak yapabilirsiniz. Faizsiz kredi başvurusu yaptığınız zaman size kar payı uygulanacaktır. Bu kredileri alabilmeniz için banka şartlarına uygun müşteri olmanız gerekiyor. Kredi başvurunuzu banka şubelerinden evraklarınız ile yaptıktan sonra ihtiyacınız doğrultusunda kredi miktarını söyleyeceksiniz. Daha sonra banka sizi değerlendirmeye alacaktır. Bu değerlendirme de kredi notunuzu ve kredi sicilinize bakılacaktır. Eğer uygun bulunması durumunda krediniz onaylanacak ve aynı gün faizsiz kredi alabileceksiniz. Ülkemizde faizsiz kredi veren 6 banka vardır. Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, ziraat Katılım Bankası, Vakıf katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankasıdır.  Bu bankalardan tatil finansmanı, düğün finansmanı, eğitim finansmanı gibi tüm kredilerinizi ihtiyaç finansmanı adı altında alabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Faizsiz Konut ve Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Yukarıda verdiğimiz katılım bankalarından helal konut kredisi ve helal taşıt kredisi de alabilirsiniz. Bu bankaların çalışma prensibi şu şekildedir. Eğer kredi başvurunuz onaylanırsa satın alacağınız evi veya arabayı banka alır ve size satar. Burada da banka kar payı uygulayacaktır. Bu kar payı uygulaması sonrasında konut ve taşıt kredisini faizsiz olarak alabileceksiniz. Konut kredilerinde ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi alınırken, Al baraka Türk katılım bankası üzerinden alacağınız Arsa ve Ev üzerine %100 konut kredisi alabilirsiniz. Taşıt kredilerinde ise sıfır ve ikinci el araç alımlarınız için destek isteyebilirsiniz.

Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve PTT Faizsiz Kredi Veriyor mu?

Ülkemizdeki kamu bankalarının son yıllarda özellikle emekliler için yaptıkları bir çalışma vardır. Maaşınızın 6 katına kadar faizsiz kredi çalışması devam etmektedir. 2019 yılı sonuna doğru yürürlüğe girecek olan bu kredide maaş müşterisi olan tüm emekliler kredilerden yararlanabilecekler. Sıfır faizli kredi başvurusu yapmanız için emekli olmanız ve icralık olmamanız yeterli olacaktır. Ayrıca Ptt üzerinden daha önceleri emekli olan ve acil para ihtiyacı olan kişilere 2.000 TL faizsiz kredi verilmekteydi. Bu kampanyanın şu an için yapılmadığını söylemek isteriz. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank emeklileri için verilecek olan bu kredide onay alındığında sayfamızdan sizi bilgilendireceğiz. Diğer bankalardan da faizsiz kredi almak isterseniz emekli olmanız ve maaşınızı para istediğiniz bankaya taşımanız durumunda en fazla 2.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Bu kampanya için önceden banka ile görüşmeniz gerekiyor.

Yukarıda sizlere faizsiz kredi hakkında bilgiler verdik. Ülkemizdeki katılım bankalarından islami şartlara göre krediler alabilir ve bankacılık hizmetlerinizi faizsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer bankalardan kredi alamıyorsanız Kredi Çıkartılır adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu