Ana SayfaBankalarKredi Kartı

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar 2019 [6 Banka]

Faizsiz Kredi Kartı veren bankalar 2019 yılı içinde de bir çok kişinin arama sonucunda çıkmıştır. Bildiğiniz gibi bankalardan kredi kartı aldığınız zaman yaptığınız harcamalardan sonra faiz ile geri ödenmesini istemektedirler. Ülkemizde de faizsiz kredi kartı veren bankalar vardır. Ayrıca faiz kelimesinin dinimizde haram olarak bilindiği içinde bazı müşteriler faizsiz kredi kartı ve kredi arayışlarında olmaktadırlar. Türkiye’de faizsiz kredi kartı veren bankalar katılım bankalarıdır. Bu bankalar faiz uygulamazlar ve İslami şartlara göre bankacılık işlemlerini yürütürler. Katılım bankalarından aldığınız kredi kartı ile tüm diğer kartlarda yaptığınız gibi alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Bu kartlarda yaptığınız alışverişlerde faiz ödemeyeceğiniz için size cazip gelebilir. Şimdi sizlere faizsiz kredi kartı veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler verelim.

Faizsiz Kredi Kartı Borcu Gecikirse Ne Olur?

Faizsiz kredi kartı borçlarında asgari ödeme tutarı yoktur. Tüm borçları ay sonu ödemeniz gerekmektedir. Borcun tamamını ödemezseniz kalan kısmın cezası kartınıza yansıyacaktır. Bu yüzden yaptığınız alışverişleri planlı ve programlı yaparak gelirinize göre belirlemelisiniz. Devamlı gecikme yaşarsanız ve ceza alırsanız ileriki aylarda kredi kartınız iptal edilebilir. Bu konu ile detaylı bilgileri faizsiz kredi kartı veren bankaların müşteri hizmetleri numarasından öğrenebilirsiniz. Her kredi kartından olduğu gibi faizsiz kredi kartı ödemelerinizde de gecikme yaşarsanız kredi notunuz ve kredi siciliniz olumsuz etki olacaktır.

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalardan kredi kartı almak için nasıl bir sistem bulunuyorsa, faizsiz kredi kartı almak içinde aynı sistem mevcuttur. Başvuru yapacağınız 6 adet banka vardır. Bu bankalar sırası ile şunlardır.

  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası

Bu bankalardan kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman faizsiz kredi kartı alabilirsiniz. Kredi kartı alabilmeniz içinde bankaların kendi uyguladıkları politikalara uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Herkese kredi kartı verilmez. Banka sicili iyi olan ve kredi notu yüksek olan kişiler bu bankalardan kredi kartı alabilirler. Bu kredi kartlarını aldıktan sonra istediğiniz şekilde alışveriş yapabilir ve anlaşmalı iş yerlerinden taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Faizsiz kredi kartlarında o ayki harcamalarınızı ödersiniz. Diğer bankalar gibi asgari ödeme tutarı bulunmamaktadır. Bu bankaların şubelerine giderek kimliğinizle birlikte kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra kredi kartı puanınıza göre limit oluşturularak verilecektir. Eğer fazla limit oluştuysa Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür adlı sayfamıza gidebilir ve bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Kartı Nakit Çekim İşlemi

Faizsiz kredi kartı veren bankalarda da kredi kartınızda acil nakit avans çekimi bulunmaktadır. Bu kredi kartlarında faiz değil kar payı alınmaktadır. Çektiğiniz nakit avans üzerinden banka size bir kar payı bildirecek ve o şekilde işlem yapacaksınız. Faizsiz kredi kartı üzerinden nakit çekim yapmak için kartınızla bankanın ATM’si veya anlaşmalı ATM’lerden paranızı çekebilirsiniz. Kredi kartı limitiniz dahilinde çekilecek olan bu nakit avans limiti %20 civarında olduğunu söylemek isteriz. Yaptığınız harcamalar ve düzenli ödemelerden sonra da bu limit artacaktır. Nakit avans çektiğiniz zaman banka size taksit imkanı sunmaz. Önümüzdeki ay kar payı eklenerek çektiğiniz parayı ödemeniz gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu