Ana SayfaBankaİpotekli İhtiyaç Kredisi

Faizsiz İpotek Karşılığı Kredi Veren Bankalar

Faizsiz İpotek Karşılığı Kredi Veren Bankalar hakkında araştırma yapıyorsanız sıfır faizle kredi alma şansınızın olmadığını belirtmek isterim. Bankalar bir kredi ürününüzü kullandığınız zaman faiz uygulamaktadırlar. Özellikle ipotekli ve konut kredisi gibi kredilerde faiz uygulanmadan kredi verilmemektedir. Faizsiz olarak kredi almak isteyen vatandaşlarımıza bir başka önerimiz olacaktır. Faizsiz kredi başvurusu yapmak isteyenler katılım bankalarından islami şartlara göre kredi alabilirler. Bu yazımızda sizlere faizsiz ipotekli kredi nasıl alınır, helal kredi başvurusu nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

İpotekli Kredi Veren Katılım Bankaları

İpotekli kredi almak isteyenler katılım bankalarından da başvuru yapabilirler. Bu bankalar sizlere faizsiz olarak ev finansman kredisi vermektedirler. Bu bankalarında özel ve kamu bankaları gibi kredi verme şartları vardır. Bu bankalardan gelir belgesiz kredi alamazsınız. Düzenli bir gelirinizin ve yüksek bir maaş bordrosuna ihtiyaç duyabilirsiniz. Ayrıca kredi notunuzun ve kredi sicilinizin de yüksek olması gerekir. Bu şartlara uygunsanız katılım bankalarından ipotekli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ülkemizdeki katılım bankaları şu şekildedir.

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

Bu bankalardan faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankalar faiz haram olduğu için islami şartlara uygun krediler verir ve sizlere kar payı uygular. Kar payı aylık taksitlerinize yansıyacaktır.

Albaraka Türk Katılım Bankası İpotekli Kredi

Katılım bankalarından en çok tercih edileni Albaraka Türk Katılım Bankasıdır. Bu bankadan konut finansmanı adında hem konut kredisi alabilir hem de ipotekli kredi alabilirsiniz. Bu kredilerin en güzel yanı faizsiz olması ve helal olmasıdır. İpotek vereceğiniz mülkün gayrimenkul olması gerekmektedir. Verdiğiniz gayrimenkulün ekspertiz değerine göre kredi verilecektir. Ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Bu krediyi 60 ay vade yaptırabilir ve 2 ayda bir, 3 ayda bir ödemeli olarak kullanabilirsiniz. Kar payı oranı sizin kredi notunuza göre değişiklik gösterebilir. Banka şubelerinden evraklarınızla birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk İpotekli Kredi

İpotekli kredi almak istiyorsanız ve islami şartlara uygun kredi almak istiyorsanız Kuveyt Türk bankasından ev ve arsa ipoteği vererek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yaptığınız kredi başvurusunda 60 ay vadeli olarak ekspertiz değerinin %50’sine kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Bankaya giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi notunuzun uygun banka kredi sicilinizin de sıkıntısız olması gerekmektedir.

Emlak Bank İpotekli Kredi

Emlak Bankası İpotekli Finansman Kredisi

Uzun yıllar sonra tekrardan açılan Emlak Bankası kredi vermeye de başlamıştır. Katılım bankası olarak hizmet veren bu bankadan tüm kredi ihtiyaçlarınıza finansman destekleri verilmektedir. www.emlakbank.com.tr adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu banka ipotekli finansman kredisi vermektedir. Ev ipoteği karşılığında sizlere 60 ay vadeli olarak kredi imkanı sağlamaktadır.

Yukarıda sizlere faizsiz ipotekli kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Eğer diğer bankaların ipotekli kredi almak istiyorsanız bir önceki yazımız olan İpotekli Kredi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazımızda Denizbank, İş Bankası, Ziraat Bankası gibi bankaların kredi başvuruları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu