Devlet DestekliEsnaf KredisiHibe Destekli KredilerKOSGEB

Esnafa 300.000 TL KOSGEB Hibe Kredisi 2019

Esnafa 300.000 TL KOSGEB Hibe Kredisi 2019 yılında da verilecektir. KOSGEB esnaflara hibe destekleri ile kalkınma kredileri vermektedir. Sizde eğer bu kredilere başvuru yapmak istiyorsanız yazımızı okuyabilir ve bu kredi hakkında bilgi alabilirsiniz. KOSGEB girişimci ruhu olan herkese 1.000.000 TL’ye kadar hibe kredi vermektedir. Bu krediyi alabilmeniz için iyi bir şekilde iş planı çıkartmanız ve alınacak kredi miktarına göre sunum hazırlamanız gerekir. Esnafların maddi olarak zora girmemesi ve desteklenmesi için verilen bu hibe kredilere herkes başvurusunu yapabilir.

Esnafa Hibe Kredi 2019

KOSGEB verdiği 1 milyon liralık kredide size hepsini hibe olarak vermemektedir. KOSGEB 1 milyon TL’nin 300 bin lirasını geri ödemesiz olarak vermektedir. Bu krediyi verirken KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmanız ve projenizi kabul ettirmeniz gerektiğinin de altını çiziyorlar. KOSGEB tarafından düzenlenen 70 saatlik kurs sonrasında ikinci oturumda da 32 saatlik bir kurs almanız gerekmektedir. İlk aldığınız 70 saatlik kurs sonunda alanla alakalı ilk adımınızdan son adımınıza kadar neler yapabileceksiniz hepsini öğreneceksiniz. Sonra göreceğiniz 32 saatlik derste ise uygulamalı girişimcilik dersleri görecek ve işletmenizi idare edebilme gücüne kavuşacaksınız. KOSGEB 300 bin hibe kredisini yaklaşık 300 bin esnafa vermeyi planlıyor.

KOSGEB 700 Bin TL Faizsiz Kredi

300 Bin TL hibe kredi alan kişilerin eğer kredi aldıktan sonra işleri iyiye gider ve aldıkları 300 bin kredinin üzerine kar koyarlarsa 700 bin liralık daha kredi limiti açılmaktadır. Bu kredi limiti üzerinden işletmenizi büyütebilir ve eksiklerinizi tamamlamak için kullanabilirsiniz. Bu kredinin geri ödemesi olacaktır.

KOSGEB Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB başvurularını KOSGEB kurumlarına yapmalısınız. İlçenizde veya ilinizde bu kurumlar mevcuttur. Başvuru yapmanız için şu adımları izleyebilirsiniz.

  • KOSGEB’e kayıt olunmalı
  • KOSGEB Veri tabanında isminiz resmi olarak görülmeli
  • Bilanço esaslarını takipte kalmalı ve bu bilançolara uygun defter tutmalısınız.
  • Yapacağınız projenin ülke ekonomisine katkıda bulunacağını kuruma inandırmalısınız. Bu yüzden başvurunuzda iyi bir sunum hazırlamalısınız. Orta veya Yüksek teknolojiyi kullanan veya imal eden sektörlere yönelirseniz yüksek miktarlı kredileri kullanabilirsiniz.
  • Yanınızda çalışacak kişi sayısı en az 3 olmalıdır. Bu işsizlik sorununa çözüm olarak sunulan bir şarttır. Her işletme 3 kişi alsa proje kapsamındaki tüm işletmeler 900.000 kişiye iş imkanı sağlamış olmaktadır. Bu şekilde işsizlik de bir nevi çözülmüş olacaktır.

KOSGEB Başvuru Projeleri Hakkında Bilgiler

300 bin liralık hibe desteği aldıktan sonra 700 bin liralık sıfır faizli KOSGEB kredisini almak istiyorsanız aradan 1 sene geçmesi gerekmektedir. Bu süre içersin de kar tablonuzu oluşturmalı ve oturtmalı, işletmenize yönelik grafik ağırlıklı başvuru yapacak duruma gelmelisiniz. Tüm gelir giderleriniz esas alınacaktır. Bu bir sene içersin de ne kadar çok teknolojiye yönelirseniz, kazanma ihtimaliniz ve bütçenizi çoğaltma ihtimaliniz de o kadar yüksek olacaktır. Bu işlere örnek olarak şunları önermekteyiz.

  • Kuru Temizleme Dükkanları. Kuru Temizleme Dükkanını merkezi bir yerde açmanız durumunda kredi verilmektedir.
  • Kuaförler ve Güzellik Salonları. Eğer bu işi açarsanız sağlam bir reklam ile hedefinize ulaşabilirsiniz.
  • Solaryumlar veya Masaj Salonları. Bu iş ile ilgili ciddi çalışırsanız güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu iş için reklamlarınız da kuvvetli olduğu zaman kredinizi alabileceksiniz.

Elektronik Ortamdan KOSGEB Başvurusu Yapmak

www.kosgeb.gov.tr adresinden de başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer şartlara uygunsanız 300 bin lira hibe kredi başvurusu yapabilirsiniz. Verdiğimiz resmi internet sitesine girdikten sonra kayıt işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. 300 bin hibe kredi haricinde personel giderleriniz için 100 bin geri ödemesiz kredi ile Makine ve Techizat giderleri için 150 bin liraya kadar geri ödemesiz kredi imkanı sağlanmaktadır.

Yukarıda sizlere KOSGEB 300 bin Hibe kredi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu krediler haricinde Devletin verdiği Hibe Krediler nelerdir merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu