Ana SayfaBankalarKredi Kartı

Esnaf İçin Ticari Kart Veren Bankalar [2019 Güncel]

Esnaf İçin Ticari Kart Veren Bankalar genel olarak bazı şartlara uygun olarak müşterilerine kart vermektedirler. Esnaf olan kişiler tüm ödemelerini ve para transferlerini genellikle bankalar aracılığı ile yapmaktadırlar. Pos cihazı kullanan esnaf vatandaşlar pos cihazına kredi kartlarını da bağlayarak otomatik ödeme talimatı vererek ödemelerini de garanti altına almaktadırlar. Kredi kartınızı pos cihazına bağladığınızda tüm ödemelerinizin bu kart üzerinden geçmesini de sağlayabilirsiniz. Bu durumda hem kredi notunu yükselir, hem de şirketinizin sicili uygun duruma gelir. Şimdi bu yazımızda sizlere ticari kart nedir? Esnaf için ticari kart veren bankalar hangileridir? Bunun hakkında bilgiler verelim.

Esnaf İçin Ticari Kart Veren Bankalar

Esnaflar için bankalar genellikle çeşitli kampanyalar yapmaktadırlar. Bu kampanyalardan birisi de ticari kart olmuştur. Küçük ve orta ölçekli işletmeler ticari kart alarak işlerini genişletebilir ve nakit ihtiyaçlarında anında bu sıkıntıdan kurtulabilirler.

Kredi kartları için çıkan yasada asgari ödeme tutarı %40 olarak belirlenmişti. Ticari kredi kartlarında ise asgari ödeme tutarı oranı %5’tir. Bu durumda daha cazip asgari ödeme şartlarına uygun olduğunuz için kartınızı rahat bir şekilde ödeyebiliyorsunuz.

Ticari Kart Nedir?

Ticari kart iş yerinize ait bir kart olarak bilinmektedir. Kişisel harcamalarınız ile iş harcamalarını birbirinden ayıran, şirketinizin iş seyahatleri, konaklama, yeme içme ve akaryakıt gibi ödemelerini sağlayan bir kart olarak kullanabilirsiniz. Yaptığınız alışveriş ve harcamalarda üye işyerlerini tercih ederseniz puan kazanabilir ve daha sonra bu puanları para olarak harcayabilirsiniz.

Her bankanın ve her kredi kartı türünün ticari kart özelliği vardır.Bonus kredi kartı, World kredi kartı, Axess kredi kartı ve Maximum kredi kartı gibi kartlarda hem ticari hem de bireysel olarak alabiliyorsunuz.

Ticari Kart Limiti Ne Kadar Olur?

Bankalardan aldığınız ticari kartların limitleri herkes için aynı değildir. Kredi notunuz, daha önceki banka çalışmanız, şirketinizin durumu ve işlem hacminize göre bu kart limiti belirlenecektir. Bu bankanın çalışma prensiplerine göre de değişiklik gösterir. Örneğin Yapı Kredi Bankası ticari kart limiti, Garanti Bankası ticari kart limitinden fazla olarak bilinmektedir. İlk kez ticari kart kullanacaksanız düşük limitli bir kart verilebilir. Bu harcamalarınız sonrasında limitinizi arttırabilirsiniz. Tabi ödemelerinizi düzenli ve gününde yaparsanız.

Esnaf İçin Ticari Kart Nasıl Seçmeliyim?

Eğer yüksek limitli ve her yerde kullanabileceğiniz bir ticari kart istiyorsanız, business kartları seçebilirsiniz. Business kartların diğer kartlara göre daha yüksek limitleri olmuştur. Ama eğer kart tipine göre ticari kart arıyorsanız bu sefer bankaların araştırmasına girmeniz gerekmektedir. Bonus özellikli kart arıyorsanız, TEB, Garanti Bankası, ING Bank ve Denizbank gibi bankalara başvurunuzu yapabilirsiniz. World özellikli bir ticari kart arıyorsanız da Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası tercihiniz olabilir.

Esnaf Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Esnaf kredi kartı almaya karar verdiğinizde bankanızı da seçip başvurunuzu yapabilirsiniz. Örneğin Yapı Kredi Bankası üzerinden kredi kartı almak istiyorsanız resmi internet sitesi üzerinden kartınızın başvurusunu yapabilirsiniz. Ama eğer banka şubesine yakın iseniz banka şubesinden daha hızlı ticari kart başvurusu yapabilirsiniz. Bazı bankaların SMS başvuru sistemi de vardır. Burada size en uygun olan bankayı seçmeniz ve banka şubesi yada resmi internet sitesi üzerinden kredi kartı başvurusunu yapmanız yeterli olacaktır. Yaptığınız kredi kartı başvurusu onaylandıktan sonra 1 hafta içinde adresinize teslim edilecektir. Esnaf için kredi kartı veren bankalar ve en çok tercih edilenler şunlardır.

 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Finansbank
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • TEB
 • ING Bank
 • Burgan Bank
 • Odea Bank
 • HSBC Bank

Bu bankaların resmi internet sitesi üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Esnafa Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Eğer bir kredi kartı veya ticari kart almak istiyorsanız ve faizsiz bu karta sahip olmak istiyorsanız ülkemizde bulunan 6 katılım bankası üzerinden bu kartı almanız mümkündür. Katılım bankaları, islami şartlara göre, helal olan bir kar payı uygulaması üzerinden müşterilerine hizmet vermektedir. Eğer sizde esnaf iseniz ve islami şartlara göre faizsiz bankacılık ile çalışmak istiyorsanız aşağıdaki bankalardan hesap açabilir ve ticari kart başvurusu yapabilirsiniz.

 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Emlak Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası

Bu bankaların ticari bölümünden işlemlerinizi yapabilir ve hatta faizsiz iş yeri kredisi de alabilirsiniz. Yukarıda sizlere esnaf için ticari kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan ticari kart başvurusu yapabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Esnaf Kefalet Kredileri sayfamıza giderek krediler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu