Ana SayfaBankaİhtiyaç Kredisi

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar [3 ve 6 ay]

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar genel olarak 3 ay ertelemeli veya 6 ay ertelemeli olarak kredi imkanı sunmaktadır. Son yıllarda yaşadığımız ekonomik sıkıntılar yüzünden nakit sıkıntısına girdiğimiz zaman aklımıza gelen ilk olarak bankalar olmuştur. Bankalardan ihtiyaç kredisi adı altında aldığımız nakit kredileri kullanıp, acil ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz. Kredi kullanımından sonra normal şartlarda 1 ay sonrasına ilk taksiti ödemek durumunda kalıyoruz. Bu durum bazı müşterileri zor duruma sokabilir. Bunun için bankalar ertelemeli krediler vermektedirler. Ertelemeli olarak aldığınız kredi taksitini 3 ay veya 6 ay erteleyerek ödemeye başlayabilirsiniz. Bu süre içinde rahat bir nefes alabilir ve ödemelerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Şimdi sizlere ertelemeli kredi veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler verelim.

Ertelemeli Kredi Nedir?

Bankalardan aldığınız kredileri erteleme yaparak ödemeye başlamaya denir. Bir kredi aldığınızda normal taksiti aldığınız tarihin 1 ay sonrası başlayacaktır. Bu durumda ödeme zorluğu çeken kişilerdenseniz ertelemeli kredi alarak başvuru tarihinizden ve kredi kullandığınız tarihten 3 veya 6 ay sonrası kredi taksitlerinizi ödemeye başlayabilirsiniz. Kredi tarihini maaş tarihinize göre ayarlamanız da sizin yararınıza olacak ve ödeme gecikmesi olmayacaktır. Örneğin ayın 10’unda maaş alıyorsanız kredi taksitinizi 10’u yapmayınız. 15’i yaparsanız daha rahat ödeme yapabilirsiniz.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Ertelemeli Kredi Almak İçin Şartlar Nedir?

Bankalar genellikle ihtiyaç kredisi adı altında ertelemeli krediler vermektedir. Ama bazı bankalar konut kredisi ve taşıt kredisi adı altında da ertelemeli krediler verebilirler. Bu kredileri almak için hangi bankaya başvuru yaparsanız yapın kredi notunuzun iyi olması ve banka politikasına uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Ertelemeli kredi almak için bankalardan başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz gerekmektedir. Kredi notu öğrenme adlı yazımıza giderek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer şartlara uygun bir müşteri iseniz aşağıdaki vereceğimiz bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019

3 ay veya 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar vardır. Senelik olarak ödeme yapmak istiyorsanız kobi kredilerine veya çiftçi kredilerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Yukarıda belirtilen şartlara uygun müşteri iseniz aşağıdaki bankalardan kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Akbank Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Akbank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi veren bankalardan birisi olan Akbank üzerinden aldığınız tüm ihtiyaç kredilerini 3 ay ertelemeli kredi alabilirsiniz. Akbank diğer bankalara göre kredi notu ve kredi siciline daha dikkat eden bankalardan birisidir. Eğer ufak bir sicil bozukluğunuz, bir geç ödemeniz bile varsa bu bankadan kredi alma şansınız zor olacaktır. Akbank kredi başvurusunu yaptıktan sonra ertelemeli seçeneği ile kredi ertelemesi yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Finansbank üzerinden kolay kredi başvurusu yapabilir ve kolay bir şekilde kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu yaptığınızda onaylanan kredinizi 3 ay erteleyerek kullanabilirsiniz. Bu bankadan kredi başvurusu yapmak için SMS kredi yöntemini kullanabilirsiniz. SMS kredi başvurusu ile kredi notunuza göre faiz oranı uygulanmaktadır. TC Kimlik numaranızı 5030’a mesaj atarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İş Bankası Ertelemeli Kredi

İş bankası’da 3 ay ertelemeli olarak kredi verebilmektedir. Yaptığınız ihtiyaç kredisi başvurusu onaylandıktan sonra 3 ay ertelemeli olarak kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusunu internet bankacılığı, mobil bankacılık, SMS, ATM, Müşteri hizmetleri ve banka şubelerinden yapabilirsiniz. Bankadan kullanacağınız kredilerde banka evrak isteyecektir. Kredi notunuza göre faiz oranı uygulanacaktır.

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

 • Denizbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Burgan Bank
 • Fibabanka
 • Odeabank
 • Anadolu Bank
 • Alternatif Bank
 • Garanti Bankası

Bankalar şu an için sadece 3 ay ertelemeli kredi imkanı sunmaktadır. Bazı bankalar özel müşterilerine 6 ay ertelemeli kredi imkanı vermektedir. 3 veya 6 ay ertelemeli kredi almak istiyorsanız bir önceki yazımız olan ING Bank Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi sayfamıza gidebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu