Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Kolay Çözüm) | uygunhibekredi.com

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Kolay Çözüm)

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Kolay Çözüm)

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır? Eğer enpara müşterisi iseniz ve başkasına para göndermek istiyorsanız istediğiniz zaman cebe havale yapabilirsiniz. Enpara cep bank para transferi yapmak için sizlere kısa bilgiler vereceğiz. Bir bankadan başka bir bankaya para transferi yapmak istiyorsanız ve o kişinin de banka hesabı yoksa belirli bir limite kadar cep telefonuna ve TC kimlik numarasına havale yapabilirsiniz. Bu durumda kişi banka hesabı olmasa da parayı çekecektir.

Enpara.com müşterileri bu uygulamadan yararlanmak için internet şubesi olan enpara mobil üzerinden işlemlerini yapabilirler. İOS ve Android işletim sistemine ait cep telefonlarına yüklediğiniz mobil bankacılık üzerinden para transferini istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Şimdi sizlere enpara cebe havale nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Cebe Havale Nedir?

Bir kişiye para göndermek istiyorsanız ve bu kişinin banka hesabı yoksa cep telefonuna para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemin adı cebe havale işlemidir. Her bankanın kendine özel cebe havale sistemleri vardır. Enpara.com üyeleri de mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden para gönderme işlemi yapabilirler.

Cebe havale yapmanız için gerekli olanlar internet ve hesabınızda paranın olmasıdır. Karşı tarafında cep telefonu yeterli olacaktır. Cebe havale işlemlerinde düşük miktarda komisyon ödeyebilirsiniz. Bazı platinium müşteriler bu komisyonu ödemezler. Bankanıza bu durumu sorabilirsiniz.

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Enpara mobil işlem üzerinden para göndermek istiyorsak, para transferi bölümüne giriş yapınız. Daha sonra karşınıza IBAN girme alanı ve onun altında Cep Telefonuna Para Gönder seçenekleri çıkacaktır. Cep telefonu ile para gönder seçeneğini tıkladıktan sonra para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonunu eksiksiz ve doğru bir şekilde yazınız. Siz bu işlemi yaptıktan sonra belirttiğiniz miktardaki paranız gönderilecektir.

Para gönderme işlemi bitince karşı tarafa bir SMS gidecektir. Bu SMS’de şifre olacaktır. Kişi 24 saat içinde bu gelen şifre ve bilgilerle QNB Finansbank ATM’sine giderek parasını çekebilir. Eğer 24 saat içinde para çekilmez ise paranız size geri gönderilecektir.

Enpara Cebe Havale Limiti

Enpara cebe havale olarak para göndermek istiyorsanız tek seferde 20 TL en az, 1.000 TL en fazla para gönderimi yapabilirsiniz. Bu işlemi günde 2 kez yapabiliyorsunuz. Eğer 2.000 TL’ye kadar para gönderimi yapacaksanız kişiye iki ayrı para transferi yapabilirsiniz. Kişi ayrı ayrı gelen mesajlardaki referans numaraları ile 1.000 TL ve 1.000 TL olarak parasını çekebilir. Referans numaraları çok önemlidir. Bu yüzden kaybolmaması gerekir. Her para gönderiminde referans numarası değişecektir.

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Kolay Çözüm)

Enpara.com Cebe Havale Sorgulama

Enpara mobil veya internet bankacılığı üzerinden para gönderimi yaptıysanız ve paranız henüz karşı tarafın hesa bına geçmediyse sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için 0850 222 36 63 numaralı telefonu arayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve kolay bir şekilde cebe havale işleminizin sorgulamasını yapabilirsiniz. Cebe havale sorgulama yapmak için sadece müşteri hizmetleri size destek verecektir. Her ne kadar QNB Finansbank ortaklığında kurulan dijital bir banka olsa da Finansbank şubelerinden işlem yapamıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir