Bankaİhtiyaç Kredisi

Engelli Kredisi 2019 (Veren Bankalar, 2022 Maaşına Kredi)

Engelli kredisi veren bankalar 2019 yılında da ihtiyacı olan engelli vatandaşlara kredi vermektedirler. Engelli vatandaşlarımız için özel olarak yapılan bu kampanyada çok düşük faiz oranları ile kredi alabilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bunun için tüm bankalar olmak üzere kredi vermektedirler. Bugün sizlere 2022 maaşı alanlara kredi veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Engellilere Kredi Müjdesi

Kredi almak isteyen engelliler düşük faizlerle kredi kampanyaları için kamu bankalarını tercih edebilirler. Bu bankalar Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası gibi bankalardır. Sizde bu bankalardan kredi alırken düşük faizlerle maaşınıza göre kredi alabilirsiniz. Bugün vereceğimiz bilgiler sizin önceden konu ile alakalı olmanızı sağlamaktır. Daha detaylı bilgileri kredi almak istediğiniz bankalardan öğrenebilirsiniz.

Özürlü Maaşına Kredi Veren Bankalar

Kamu bankaları haricinde özel bankalardan Yapı Kredi, Denizbank, QNB Finansbank ve Garanti Bankası’nı da saymamız mümkündür. Bu bankalar engelli vatandaşlarımızı destekleyerek sosyal hayata kazandırma düşüncesi dahilinde ihtiyaçları kadar kredi vermektedirler. Engelli olan vatandaşlarımız ihtiyaç kredisi haricinde konut kredisi’de alabilirler. Üstelik çok düşük faiz oranları ve dosya masrafsız konut kredisi sadece engelli vatandaşlarımıza verilmektedir.

Engelli kredisi veren bankalar kişinin engel durumuna ve engellilik yüzdesine göre vade ve faiz oranını belirlemektedirler. Engelli olmak bankacılık sektöründe bir sorun değildir. Dilediğiniz gibi ihtiyaçlarınızı bankalardan kredi alarak ödeyebilirsiniz. Şimdi dilerseniz engelli kredisi şartlar nelerdir bunlar hakkında bilgiler verelim.

Engelli Kredisi Şartları

 • Engelli kredisi almak istiyorsanız gelirinizin olması gerekmektedir.
 • Engelli maaşına istinaden bir yerde de çalışıyor olmanız gerekir. (Özel bankalar)
 • Çalıştığınız yerde de en az 6 ay sigortalı olmanız gerekir.
 • Kredi notunuzun yüksek olması gerekir.
 • Maaşınızda haciz olmaması gerekir.
 • E-Haciz olmaması gerekir.
 • Kredi sicili temiz, icralık bir durum söz konusu olmaması gerekir.
 • Engel durumunun fiziki olması önemlidir.
 • Zihinsel engellilere bankalar kredi vermemektedir.
 • Ölüm süreci hastalığı olan engellilere kredi verilmemektedir.

Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2019

Ziraat Bankası en çok tercih edilen bankalardan birisidir. Sizde bu bankadan 60 ay vadeye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kredi sadece engelli vatandaşlar için verilen bir kredidir. Bu kredi kampanyasının adı Engelsiz Destek Paketi’dir. Engelli bireylere iş imkânı sunan işletmelerde bu kredilerden yararlanabilir. Bu kredinin özellikleri ise şunlardır.

 • Kredi vadesi 60 ay olarak verilir.
 • Tüm bankacılık işlemlerinden özel indirimler alabilirsiniz.
 • Size, eşinize ve 18 yaş üzerindeki çocuklarınıza Özel bireysel emeklilik teklifleri alabilirsiniz.
 • Ziraat Sigorta ile tüm ihtiyacınız olan sigorta işleri için uygun indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Bu krediye başvurmak istiyorsanız en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Size en yakın şube ve ATM’leri öğrenmek için tıklayınız.

Halkbank Engelli Kredisi 2019

Kamu bankalarından olan Halkbank’ta engelli kredisi veren bankalardan birisidir. Sizde engelli kredisi almak istiyorsanız ve Halkbank’ın uygun faizlerinden yararlanmak istiyorsanız engelli maaşınızı bu bankadan almanız gerekmektedir. Engelli kredisi 60 ay vadeye kadar uygun faiz oranları ile sizlere verilen bir kredi çeşididir. 20.000 TL’ye kadar verilen bu kredilerde faiz oranları sizin kredi notunuza göre değer görecektir. İcralık ve avukatlık bir durumunuz varsa (Banka ile alakalı) bu bankalardan kredi alamazsınız. Halkbank Engelli Kredisi almak istiyorsanız en yakın banka şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Aktifbank Engelli Kredisi 2019

Maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız Aktifbank’ta kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yalnız bu bankadan alacağınız krediler kamu bankalarındaki gibi düşük faizle olmayacaktır. Özellikle kredi notu düşük olan engellilere kredi veren Aktifbank, bu kişilere de faiz oranı yüksek olarak 36 ay vadeye kadar kredi vermektedir. Sizde bu bankadan kredi almak istiyorsanız PTT şubelerine gidebilirsiniz.

Garanti Bankası Engelli Kredisi 2019

Garanti Bankası ’da engelli maaşınıza göre size kredi imkanı veren bankalardan birisidir. Sizde bu bankadan hızlı, kolay ve istediğiniz kadar kredi alabilirsiniz. Başvuru yapan kişinin maaşı Garanti Bankası tarafından ödenmesi gerekmektedir. Bu bankadan uygun faizlerle kredi alabilir ve konut kredisi başvurusu bile yapabilirsiniz. Engelli kredisi istiyorsanız en yakın banka şubesine giderek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Engellilere Konut Kredisi Veren Bankalar

Eğer konut kredisi almak istiyorsanız ilk olarak özel bankalara kredi başvurusu yapmanızı öneririz. Engelli maaşınıza konut kredisi almak istiyorsanız en güzel kampanyayı yapan banka Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası engellilere özel konut kredisi kampanyası yapmıştır. Sizde bu kampanyaya katılmak istiyorsanız banka şubelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası haricinde şu bankalardan da kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • ING Bank

Bu bankalardan da kolayca konut kredisi alabilirsiniz.

Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Daha önceleri böyle bir çalışma olsa da şu an için gündemde olan düşük faizli kredi indirimleridir. Sizlerde eğer engelli bir vatandaş iseniz ve faizsiz kredi yani helal kredi almak istiyorsanız bazı bankalardan bu işlemi yapmanız mümkündür. Faizsiz kredi veren bankalar İslami şartlara göre kredi veren bankalardır. Sizde islami şartlara göre kredi kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bankalara başvuru yapmalısınız. Bu bankalar faiz almazlar, kar payı alırlar.

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Albaraka TÜRK Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası

Engelli Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Yukarıda verdiğimiz bankalardan kolay bir şekilde engelli kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan da banka şubesine gitmeden kredi alabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılıktan bankaya gitmeden kredi almanız için tüm belgelerinizin bankada olması gerekmektedir. Yani engel durumunuzu gösteren rapor, gelir belgeleriniz, sigorta durumunuz bankanın ekranında işlenik olması gerekir. Eğer böyle bir hesap açılışı yaptıysanız internet üzerinden kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz.  En kolay başvuru yöntemi ise banka şubelerine giderek direk başvurudur. Burada yapacağınız başvuru ile kolay bir şekilde engelli kredisi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu