Ana SayfaBankaEmekli Kredisi

En Uygun Emekli Kredisi Veren Bankalar 2019

Emekliye En Uygun Kredi Veren Bankalar genellikle kamu bankalarıdır. Kamu bankalarından uygun faizlerle ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Emekliler için kredi almak diğer kişiler için daha kolaydır. Emekli kredisi almanız için maaşınızı o bankaya taşımanız durumunda daha uygun faizlerle kredi alabilirsiniz. Sigorta emeklisi olsun, bağ-kur emeklisi olsun, emekli sandığı emeklisi olsun her emekliye aynı şartlarda krediler verilmektedir. 2019 yılı itibari ile emekliye faizsiz kredi imkanı bulunmamaktadır. Bazı bankalar maaş taşıması durumunda düşük limitlerle kredi imkanları tanımaktadırlar.  Bu kredi limitleri faizsiz olarak 1.000 TL ve 2.000 TL civarındadır. Her banka sizlere özel kampanyalar ile kredi imkanı sağlamaktadır. Sizde kredi imkanından faydalanmak istiyorsanız size vereceğimiz bankalardan emekli kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Şimdi sizlere emekliye en uygun kredi veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler vereceğiz.

En Uygun Emekli Kredisi Veren Bankalar

Bankalardan kredi kullanmak için belirli şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Emekliler için ise bu durum sadece icralık olmaması önemlidir. Eğer bir bankadan dolayı icralık durumunuz varsa kredi alamazsınız. Emekli olan kişiler bu icralık durumunu ödedikten sonra maaş aldıkları bankaya başvurularını yapabilirler. Güncel borcu olan kişiler bu kredilerden faydalanamazlar. Emekli kredisi alacak kişiler için de faiz oranı kredi notuna göre belirlenir. Kredi notu yüksek olan kişiler iyi faiz oranından faydalanırlar. Kredi notu düşük olan kişilerde kredi alabilirler. Bu yüzden herhangi bir sıkıntınız yoksa kredi başvurusunu aşağıdaki bankalardan yapabilir ve uygun faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

Emekliye Kredi Veren Bankalar

Şimdi sizlere emekliye kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Bu bankaları vermeden önce internet ortamında verilen icralık emekliye kredi verilir haberlerinde dikkat etmenizi öneririz. Bu yazı ile ilgili Kredi Çıkartılır adlı sayfamıza gidebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. En çok ve en uygun emekliye kredi veren bankalar şu şekildedir.

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Denizbank
 • ICBC Bank
 • Şekerbank
 • Burgan Bank
 • PTT Bank
 • ING Bank
 • Finansbank

Bu bankalardan maaş taşıması yaptıktan sonra kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Uygun Emekli Kredisi

Ziraat bankası üzerinden emekli kredisi almanız için uygun faizle kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ülkemizde kamu bankası olan bu banka en uygun faizle kredi veren bankalardan birisidir. Bu bankadan emekli olmanız dahilinde 100.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Kredi almanız için en yakın banka şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu bankadan kredi almak için şart bu banka müşterisi olmanızdır.

Vakıfbank Uygun Emekli Kredisi

Kamu bankası olan Vakıfbank’ta uygun emekli kredisi veren bir bankadır. Emekliye maaş taşıması durumunda maaşının 22 katına kadar kredi vermektedir. İhtiyaç kredisi adı altında verilen bu krediye 60 ay vadeli olarak ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Vakıfbank emekli kredisi için maaşınız bu bankada değilse 15 katına kadar kredi alıp maaş taşıması yapabilir ve kalan 7 katını da maaşınız taşındığında alabilirsiniz. Vakıfbank şubelerinden uygun faizle kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan kredinizi aynı gün kullanabilirsiniz.

Halkbank Emekliye Kredi

Halkbank emekli kredisi için banka şubesine gitmenize gerek yoktur. SMS ile ve internet sitesi üzerinden de 50.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Halkbank icralık durumunuz yoksa ve maaşı bu bankadan alıyorsanız size uygun faiz oranları ile hizmet vermektedir. Verdikleri tüm kredilerde 60 ay vadeli olarak hizmet vermektedir. Ayrıca bu bankadan emekli maaşı alan kişilerin acil ihtiyaçları durumunda 5.000 TL’ye kadar mini emekli kredisi de verilmektedir. Banka şubelerine giderek bu krediyi kullanabilir ve acil nakit sıkıntınızı giderebilirsiniz.

Burgan Bank Emekli Kredisi 100.000 TL

Burgan Bank üzerinden de emekli kredisi alabilirsiniz. Maaş taşıması yaptığınız gün Burgan bank  üzerinden 100.000 TL’ye kadar kredi alabilir ve tüm banka borçlarınızı kapatabilirsiniz. Borç kapatma kredisi olarak da verilen bu krediden hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Banka şubelerinden direk olarak yapılan bu kredi başvurusunda kredi notunuza göre faiz oranı uygulanmaktadır.

Denizbank Emekli Kredisi

Denizbank üzerinden de emekli kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Denizbank emekli kredisi başvurusu yapacak olan kişiler, banka şubelerine giderek maaş taşımasını taahhüt ederlerse aynı gün kredi onayını kullanabilirler. Ayrıca diğer banka borçlarınızı da kapatarak uygun faizlerle kredi imkanı sağlamaktadırlar. Sizde en yakın banka şubesine giderek emekli başvurusu yapabilirsiniz. Kredi sonucunuzu başvuru yaptıktan 48 saat içinde sizlere söyleyeceklerdir. Kredi onayını genel müdürlük verdiği için borç durumunuz ve kredi notunuz incelendikten sonra başvurunuz değerlendirilecek ve onay verilecektir.

PTT Emekliye İhtiyaç Kredisi

Emekli maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız bu kurumun anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden kredi alabilirsiniz. Diğer bankalara nazaran daha yüksek faizle kredi verilmektedir. Bunun sebebi ise banka kredi notuna bakmadan kredinizi onaylamaktadır. Kredi siciliniz kötü olsa dahi Aktifbank üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için maaşınızı PTT üzerinden almalısınız. Eğer maaşınızı yeni taşıdıysanız maaşınızın yatmasını bekleyeceksiniz. Bu süre de 30 ile 45 gün arasında sürebilir.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Emekliye özel faizsiz kredi yoktur. Faizsiz olarak alabileceğiniz krediler katılım bankalarında mevcuttur. Bu bankalardan islami şartlara göre helal kredi başvurusu yapabilirsiniz. Katılım bankaları emeklilere faizsiz olarak kredi vermektedir. Bu bankalar faiz yerine kar payı uygulamaktadır. Ülkemizde kar payı ile kredi veren bankalar 6 tanedir.

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye finans Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Emlak Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası

Bu bankalardan emekliye faizsiz kredi alabilirsiniz. Size en yakın banka şubelerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Emekliye en uygun kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu konu hakkında bize sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu