BankaEmekli Kredisi

Emekliye Kredi Veren Bankalar 2019 (Yeni Kampanya)

Emekliye kredi veren bankalar 2019 yılında daha çok kampanya yaparak emeklileri kendilerine çekmeyi başarmıştır. Emekliler için verilen krediler genellikle düşük faizle ve bazı şartlara uygun verilmektedir. Eğer sizde emekli iseniz ve bankalardan kredi başvurusu yapacaksanız emekli kredisi veren bankaların tek şartı maaş taşımadır. Maaş taşıma yaparak istediğiniz bankadan kendinize uygun krediler alabilirsiniz. Bankaların emeklilere verdiği kampanyaları sizler için değerlendirdik ve hangi bankalardan kolay kredi alabilirsiniz yazımızda paylaştık. Makalemizi okuyarak emekli kredisi hakkında bilgi alabilirsiniz. Şimdi sizlere emekliye kredi veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler verelim.

Emekli Kredisi Veren Bankalar 2019

Emekli kredisi almak istiyorsanız maaşınızın boşta olması ve icralık bir durumunuzun olmaması gerekmektedir. Bazı bankalar e-haciz uygulamasına da takılı kalmaktadırlar. Eğer bu sıkıntılarınız yok ise ve kredi notunuzu dert ediyorsanız vereceğimiz bankalardan ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi alabilirsiniz.

Emekli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Emekliler genel olarak maaşlarının belirli bir tutarına göre kredi çekmektedirler. Kredi taksitleri maaşlarının yarı tutarını geçmemesi gerekir. Bazı durumlarda 10 puan üzerine de çıksa bu durum bankalar birliği tarafından denetlenmektedir. Yani maaşınız 2000 TL varsayalım en fazla 1000 lira taksitli bir kredi alabilirsiniz. Bu bazı durumlarda 1200 liraya kadar çıkabilmektedir. Emekli maaşınıza ek gelir belgeniz var ise bunu bankaya belirtip daha yüksek miktarda kredi başvurusu yapabilirsiniz. Her bankanın çalışma prensibi ve vereceği tutar farklıdır. Akbank 50.000 TL’ye kadar emekli kredisi verirken Şekerbank’tan 100.000 TL’ye kadar emekli kredisi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Ziraat Bankası ülkemizde en çok emekli kredisi veren bankalardan birisidir. Kamu bankası olmasından dolayı müşterilerine uygun faizlerle kredi veren bu bankadan emekliler ilk tercih olarak görmektedirler. Eğer sizde emekli maaşınızı bu bankaya taşırsanız bu bankanın özel kredi faizleri ile ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi kampanyasına başvuru yapabilirsiniz. Eğer kredi notunuz yüzünden bankalardan kredi alamadıysanız Ziraat Bankası’nın kredi notuna bakmadığını söyleyebiliriz. Maaşınız Ziraat Bankası üzerindeyse anında kredi başvurusu yapabilir ve aynı gün paranızı kullanabilirsiniz. Bunun için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmenizi öneririz. Ziraat Bankası Emekli kredisinde 100.000 TL’ye kadar nakit imkanı sağlamaktadır. Ayrıca borç kapatma kredisi alarak da bu bankadan kolay bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

Denizbank Emekli Kredisi

2018 yılında emeklilere çok kredi kullandıran Denizbank, 2019 yılında da yeni kampanyalar yaparak müşterilerini memnun etmektedir. Denizbank özellikle başka banka emeklilerine borç kapatmalı 65.000 TL’ye kadar kredi imkânı verirken,  tüm borçlarınızı kapatarak maaşınızı kendi bankasına taşımaktadır. Eğer böyle bir niyetiniz var ve kredi notunuz düşük diye kredi alamıyorsanız Denizbank’tan direk şubelere giderek başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca emeklilere özel taşıt ve konut kredisi de bu bankadan alabilirsiniz. Eğer emekli maaşınız bu bankada ise internet bankacılığından bankaya gitmeden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Halkbank Emekli Kredisi

Halkbank emeklilere kredi veren bankalardan birisidir. Genel olarak emekli ve memur odaklı çalışan bu bankadan maaşınızı taşıyarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Halkbank Emeklilere 50.000 TL’ye kadar 60 ay vade ile kredi vermektedir. Eğer kredi notunuz yüzünden kredi alamıyorsanız ve maaşınızda herhangi bir kredi yoksa Halkbank taşıması yaparak anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvurusu için en yakın Halkbank şubesine başvurmanız gerekmektedir.

Vakıfbank Emekli Kredisi

Vakıfbank diğer kamu bankalarına nazaran daha sert politikalar uygulayan bir bankadır. Kendi müşterilerine özel kredi imkânı veren bu bankadan 90.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Vakıfbank şubelerinden başvuru yapacağınız bu kredide banka müşterisi olana emekli maaşının 22 katına kadar, maaşı bu bankadan olmayan kişilere ise 15 katına kadar kredi imkânı vermektedir. Uygun faiz oranları ile daha hızlı bir şekilde kredi almak istiyorsanız size en yakın Vakıfbank şubesine gidebilir ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi

PTT üzerinden de emekliye kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Eğer emekli maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız bankanın anlaşma yaptığı 5 bankadan size en özel krediyi alabilirsiniz. Aktifbank, ING Bank, Burgan Bank, TEB ve Odeabank kredileri ile PTT üzerinden nakit imkanınızı sağlayabilirsiniz. Eğer maaşınızı PTT üzerinden almıyorsanız maaşınızı taşımalı ve bir maaş almanız gerekmektedir. Bu süre 30 ile 45 gün arasında sürebilmektedir. PTT kredi başvurusu için PTT şubelerine gidip formu doldurup gişeden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Sonucu gün içinde değerlendirilecek ve krediniz onaylandığında tüm krediyi nakit olarak alabileceksiniz.

Burgan Bank Emekliye Kredi

Yeni bankalardan biri olan Burgan Bank emeklilere 100.000 TL’ye kadar kredi veren bankalardan birisidir. Sizde bu bankadan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız Burgan Bank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu bankanın diğer bankalardan ayıran en büyük özelliği ise maaşınızı taşır taşımaz kredi alabiliyorsunuz. Burgan Bank sizin maaşınıza göre kredi verecek ve onaylanan kredinizi aynı gün kullanabileceksiniz.

Şekerbank Emekli Kredisi

Şekerbank tüm emeklilere maaş taşıma karşılığında 100.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Şekerbank maaş taşıması yaptığı müşterinin tüm banka borçlarını kapatarak tek bir yere ödemesi için kredi vermektedir. Eğer tüm borçlarınızı kapatmak istiyorsanız ve maaşınızı Şekerbank’a taşımak istiyorsanız en yakın banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Emekliye kredi veren bankalar hakkında sizlere bilgiler verdik. Yukarıda verdiğimiz bankalardan kolay başvuru yapabilirsiniz. Bir diğer kredi yazımız olan En Kolay Kredi Veren Bankalar hakkında bilgi almak için makalemizi okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu