Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 | uygunhibekredi.com

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ülkemizde bulunmaktadır. Bankalar kendi müşteri portföyünü büyütmek için bazı kredi kampanyaları yapmaktadırlar. Bu kredi kampanyaları ile emekli kredisi verirken bazı bankalar ise düşük limitli faizsiz kredi vermektedirler. Buda sadece müşteri çekmek içindir. Ama bankalardan yüksek miktarda faizsiz kredi desteği yoktur. Faizsiz kredi veren bankalar İslami şartlara uygun kredi veren bankalardır. Bu bankalar ülkemizde katılım bankası olarak geçmektedir. Ülkemizde 6 adet katılım bankası vardır ve bu bankalardan faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankalar islami şartlara göre kredi verirken sizden sadece kar payı almaktadır.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Emekliler faizsiz olarak kredi almak isterlerse ilk olarak katılım bankalarına başvuru yapabilirler. Bu bankalar Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Emlak Katılım Bankası’dır. Bu bankalardan ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, hac umre kredisi ve konut kredisi faizsiz olarak kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi

Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası ile hükümet arasında bir anlaşma yapılmış ama henüz kimseye bu kredi verilmemiştir. Emekli maaşının 10 katı kredi olarak başlayan görüşmeler 3 katı olarak sonra ermiş ve bu krediyi faizsiz olarak verileceği açıklanmıştı. Yani 2000 TL maaşlı bir kişi 6000 TL kredi alabilecek ve bu krediyi faizsiz bir şekilde geri ödeme oluşturabilecektir. Henüz başlamayan bu sistem yürürlüğe girdiğinde sitemizde bulabilirsiniz. Ziraat Bankasının faizsiz kredi desteği şu an için yoktur.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Özel Bankalar

Bazı özel bankalar sizin maaşınızı taşıma karşılığında 2.000 TL’ye kadar kredi kampanyası yapmaktadırlar. Eğer maaşınızı aşağıdaki bankalardan birine taşırsanız banka da size promosyon olarak faizsiz kredi desteği verecektir. Bu bankalar ise şunlardır.

  • Fibabanka
  • QNB Finansbank
  • TEB
  • İş Bankası
  • Denizbank
  • Garanti Bankası

Bu bankalar haricinde emekliye kredi veren bankalar hakkında bilgi almak istiyorsanız tıklayınız.

Emekliye Banka Tercihi Nasıl Olmalı?

Her bankanın emekliler için bazı kredi kampanyaları vardır. Sizlerde en uygun bankayı seçerken ilk önce faizlerine ve sunduğu imkanlara bakabilirsiniz. Her banka size maaşınıza göre promosyon verecektir. Maaş taşıma işleminizi yaptınız ve maaşınızın ilk yattığı gün promosyon da yatacaktır. 3 yıl boyunca maaşınızı taşımayacağınızı taahhüt ederseniz bu promosyondan faydalanabilirsiniz.

Seçeceğiniz banka sizin için kolay ulaşabilecek bir şube olması gerekmektedir. İnternet bankacılığını da kullanmanızı tavsiye ederiz. Bankalardan faizsiz kredi almak için ayrıca bankaların istediği otomatik ödeme talimatlarını da vermeniz gerekebilir. Bunun için banka şubeleri ile önceden görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Kuveyt Türk Emekliye Faizsiz Kredi

Kuveyt Türk katılım bankası ihtiyaç finansmanı olarak emeklilere faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca eğitim için de bu bankadan faizsiz kredi alabilirsiniz. Kuveyt Türk tüm ihtiyaçlarınız için özellikle emeklilere ayrıca Hac ve Umre ibadetinizi yerine getirmeniz içinde nakit imkanı sağlamaktadır. Bu alacağınız kredileri 60 ay vadeye kadar kullanabiliyorsunuz. Kuveyt Türk verdiği kredilerde kar payı olarak hizmet vermektedir. Şimdi sizlere alacağınız krediye göre aylık taksitleri ne kadar olur bunun hakkında bilgiler verelim.

Kredi Tutarı Vade Seçeneği Aylık Taksit Tutarı
10.000 TL 36 Ay 400 TL
10.000 TL 60 Ay 295 TL
20.000 TL 36 Ay 799 TL
20.000 TL 60 Ay 591 TL
30.000 TL 36 Ay 1.198 TL
30.000 TL 60 Ay 886 TL
50.000 TL 36 Ay 1.997 TL
100.000 TL 36 Ay 3.994 TL

Yukarıda sizlere emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kredi almak istiyorsanız direk banka şubelerine giderek başvuru yapmanızı öneririz. Bir diğer yazımız olan Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar adlı makalemizi okuyarak bu kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir