BankaEmekli Kredisi

Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir? Hangi Banka Kredi Verir?

Emekliler Ne kadar kredi çekebilir? Emekli maaşı haricinde bankalardan kredi alınabilir mi? Bu soruların cevabını arıyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Ülkemizde milyonlarca emekli vatandaşımız vardır. Emekli maaşı alan herkesin de belli bir miktar bankalarda kredisi vardır. Çünkü emekli maaşlarıyla geçinmek artık zorlaşmış ve bu durumdan kurtulmak içinde bankalardan krediler alınmıştır. Peki emekli olan kişiler en fazla ne kadar kredi alırlar?

Emekli vatandaşlarımız genel olarak ihtiyaç kredisi almaktadırlar. Çünkü bankalar emekli vatandaşlara yaşları gereği uzun vadeler kredi vermekten kaçınırlar. Ama bu durum bankaların konut kredisi ve taşıt kredisi vermiyor anlamına gelmez. Emekliler tüm ihtiyaçları için bankalardan kredi alabilirler. Kredi başvurusu yaptığınız zaman ne kadar kredi alabileceğiniz sizin emekli maaşınıza göre değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar emekli maaşınızın 40 katına kredi verirken bazı bankalar ise sadece 15 katı ile kredi vermektedirler. Emekliye Kredi Veren Bankalar adlı sayfamıza giderek kredi başvuruları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilirler?

Bu durum her bankaya göre değişiklik göstermektedir. Her emekli nakit ihtiyacı durumunda hemen bankaya giderek kredi başvurusunda bulunurlar. Kendi bankanızdan kredi başvurusu yaptığınızda aynı gün onay ve uygun faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Emeklilikte bazı durumlarda yaş sınırı da önemlidir. Bazı bankalar 65 yaşına kadar kredi verirken bazı bankalar 80 yaşına kadar kredi vermektedir. Yaş ne kadar yüksek olursa hayat sigortası da o kadar yüksek olacaktır. Bunun için bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Bu durumda emekli maaşınıza göre kredi alabilirsiniz. Bir emekli maaşınız 2.000 TL olarak varsayarsak aylık taksiti en fazla 1.000 TL ile 1.200 TL arasında olan kredi başvurusu yapabilir. Diğer kalan kısımda geçinmek için bırakılması yasal olarak zorunludur. Krediniz aynı zamanda kredi notunuza göre de belirlenecektir. Kredi notu düşük olan kişiler daha az kredi limiti oluşturulurken kredi notu yüksek olan emekliler ise daha yüksek limitlerde kredi başvurusu yapabilirler. Emekli maaşınız ile ödeyeceğiniz tutar özet geçecek olursak %60’ını geçmemesi gerekmektedir.

Emekli Maaşı Haricinde Başka Bankadan Kredi

Eğer maaş aldığınız bankadan krediniz var ise diğer bankalardan kredi alma şansınızda vardır. Ama bu durumda kredi notunuzun yüksek ve banka çalışmanızın iyi olması gerekmektedir. Ayrıca bankaların hızlı kredi başvurularını yapmalısınız. Eğer banka şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunursanız, borçlarınızı kapatarak maaş taşımalı kredi vereceklerdir. Bunun için sayfamızda bulunan Gelir Belgesiz Kredi yazımızı okuyarak bu tarz başvurular yaparak kredinizi alabilirsiniz.

Emekliler Hangi Bankalardan Kredi Alabilirler?

Emekli vatandaşlarımızın ilk tercihi her zaman kendi maaş aldığı şube olması gerekmektedir. Emekliler için her hangi bir kredi notu uygulaması yoktur. Eğer kredi notunuz düşükse maaş aldığınız bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer bankalardan dolayı icralık bir durumunuz var ise kredi başvurusu yaparsanız onaylanmaz. İcralık olan borcunuzu kapattıktan sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz. En kolay ve hızlı emekli kredisi almak istiyorsanız Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Şekerbank ve Denizbank şubelerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu