Ana SayfaBankalarEFT Saatleri

EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar Listesi

EFT ücreti almayan bankalar, Havale ücreti almayan bankalar hangileridir 2019 yılında bu işlemler için ücret ödemeden nasıl para transferi yapabilirim diye merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bankalar üzerinden yapılan para transferleri işlemleri EFT veya Havale işlemleriyle gerçekleşmektedir. Sizde eğer EFT ve havale işlemi yapacaksanız bazı komisyonlar dahilinde ödemenizi yapabilirsiniz. Bir bankadan diğer bankaya para göndermek istiyorsanız EFT işlemi yapabilirsiniz.

EFT işlemleri belirli saatler arasında yapılmaktadır. EFT işlemi için ise karşı tarafın IBAN numarası gereklidir. Bir bankadan aynı banka içinde başka bir hesaba para transferi yapacaksanız bunu sadece Havale işlemi ile kolayca yapabilirsiniz. Havale işlemlerini 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken bankalar sizden komisyon almaktadır. Ama bazı bankalar bu komisyonları almadan sizin o bankaları tercih etmenizi sağlayacaktır. Şimdi bu yazımızda sizlere EFT ücreti almayan bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

EFT Ücreti Almayan Bankalar 2019

Eğer bir başka bankaya para gönderimi yapmak istiyorsak, güvenli ve hızlı olmasından dolay EFT işlemi yapmaktayız. Eğer aynı banka arasında transfer yapacaksak da Havale işlemi yapmaktayız. Bankalar bu işlemlerden işlem ücreti istemektedir. Fakat bazı bankalar ise işlem ücreti ödemenize müsaade etmez ve ücretsiz olarak eft ve havale işlemi yaparsınız. Bu bankalar hangileridir? Bu bankalar nasıl ücretsiz işleme izin verir bunlar hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Özellikle devamlı bankalar arası para gönderim işi yapıyorsanız,  EFT işlemi yaparak hızlı ve kolay bir şekilde istediğiniz yere para gönderimi yapabilirsiniz.

Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar 2019

Bankalar artık dijital bankacılık sistemine geçmiş ve artık tüm bankacılık işlemlerini dijital platformlarda yapmaya başlamışlardır. Bu platformlarda bankalar arası para transferi yapmak isteyenlerde faydalanabilir. Dijital bankacılığın tercih edilmesinin sebebi ise masraf alınsa dahi düşük miktarla masraf alınması içindir. Bazı internet bankaları yani dijital bankalar yaptığınız işlemlerden ücret almazlar. Dilerseniz bu bankalar hangileridir bunlara bakalım.

Finansbank Enpara.com Ücretsiz EFT Yapma

QNB Finansbank’ın dijital bankası (şubesiz bankacılık) olarak hizmete açtığı enpara.com bankası EFT ve Havale ücreti almayan bankaların başında gelmektedir. Eğer bu bankadan bir hesabınız varsa internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yaptığınız tüm eft ve havale işlemlerinden masraf parası alınmamaktadır. Enpara.com hesap açmak ve ücretsiz eft göndermeye başlamak istiyorsanız resmi internet sitesi üzerinden hesap açma işlemi yapabilirsiniz. Adresinize gelecek banka personeli hesabınızı açacak ve internet bankacılığı şifrenizi oluşturarak hemen ücretsiz eft ve havale işlemlerine başlayabilirsiniz. Üstelik enpara.com mobil bankacılık üzerinden tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilir ve takip edebilirsiniz.

TEB CepteTEB Ücretsiz EFT Yapma

TEB üzerinden açılan ve şubesiz bankacılık olan CepteTEB bankası da EFT ve havale ücreti almayan bankalardan bir tanesidir. TEB müşterisi olanlardan 4.5 ve 6 TL arasında bir EFT işlem ücreti kesilirken, CepteTEB müşterileri için bu rakam söz konusu değildir. Bunun için dijital banka olan CepteTEB müşterisi olabilir ve tüm bankacılık işlemlerinizi komisyon ödemeden halledebilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Ücretsiz EFT Yapma

Ülkemizde katılım bankası ve faizsiz bankacılık olarak hizmet veren Kuveyt Türk katılım bankası kendi müşterisi olan ve internet bankacılığı üzerinden yapacağınız EFT ve havale işlemlerinden ücret almamaktadır. Sizde Kuveyt Türk katılım bankası üzerinden dilediğiniz zaman hiçbir komisyon ödemeden para transferi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu bankadan hesap açmak için en yakın banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Albaraka TÜRK Katılım Bankası Ücretsiz EFT Yapma

Ülkemizde hizmet veren bir diğer katılım bankası da Albaraka Türk katılım bankasıdır. Bu bankadan da yapacağınız EFT ve Havale işlemlerinde banka komisyon almayacaktır. Bu bankanın müşterisi olmanız ve internet bankacılığı şifrenizin olması yeterli olacaktır. İnternet bankacılığı ve mobil şube üzerinden yaptığınız tüm EFT ve havale işlemlerinde ücret ödemezsiniz.

EFT Ücretsiz Olan Bankalar 2019

Yukarıda belirttiğimiz bankalarda hesabınız varsa internet bankacılığı şifrelerini alarak kolay bir şekilde hizmete başlayabilirsiniz. EFT ve havale ücreti ödemek istemiyorsanız bu bankalardan hesap açabilir ve anında internet şifresi oluşturarak hemen para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda sizlere EFT işlemlerinden ücret almayan bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan ücretsiz eft işlemi yapabilirsiniz. Bu konu hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazarak bize belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu