E-Devlet Kredi Notu Sorgulama Yapma (Ücretsiz) | uygunhibekredi.com

E-Devlet Kredi Notu Sorgulama Yapma (Ücretsiz)

E-Devlet Kredi Notu Sorgulama Yapma (Ücretsiz)

E devlet kredi notu sorgulama yapmak isteyenlere güzel haberler geldi. Bildiğiniz gibi kredi notunu sorgulamak ücretliydi. Kredi notunuzu öğrenmek için ya bankalara ya da farklı şirketlere ödemenizi yaptıktan sonra işlem yapmaktaydınız. Bundan sonra artık kredi notunuzu ve çek raporunuzu ayda 1 kere olmak kaydıyla e-devlet sistemi üzerinden kolayca ve ücretsiz olarak öğrenebileceksiniz. Bunun için e-devlet şifrenizin olması yeterlidir. E-devlet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde nasıl sorgulama yapabilirsiniz bu yazımızda sizlere söyleyeceğiz.

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu bankalardan kredi almanız için önemli bir puandır. Eğer kredi notunuz kötü ise bankalardan kredi almanız imkansızdır. Bankalar ilk başvuru yaptığınız zaman sizin gelirinize değil kredi notunuza bakarlar. Kredi notu üzerinden size bir limit oluşturulur ve bu limit dahilinde kredi alabilirsiniz. Özellikle bazı bankalar kredi notunuza göre faiz uygulamaktadırlar. Kredi notunuz yüksekse düşük faizli kredilerden yararlanabilirsiniz.

Bankalardan kredi almak için 1100 ve üzerinde kredi notunuzun olması gerekmektedir. Eğer kredi notunuzu merak ediyorsanız artık ücretsiz kredi notu sorgulama yapabilirsiniz.

E-Devlet Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Bedava kredi notu sorgulama yapmak istiyorsanız e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerine giderek kimliğinizle birlikte şifrenizi öğrenebilirsiniz. E-devlet sitesine girmek için www.turkiye.gov.tr yazarak veya www.google.com sitesine e-devlet giriş yazarak hızlı bir şekilde girebilirsiniz.

Siteye girdikten sonra TC kimlik ve şifrenizi gireceksiniz. Eğer şifrenizi ilk defa giriyorsanız yenilemek için yeni bir şifre oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz şifreyi bir yere not etmeyi unutmayın. Sisteme girdikten sonra karşınıza arama kısmı gelecektir. Arama kısmına risk raporu yazarak arama başlatınız. Burada Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu Başvurusu adında bir menü gözükecektir. Buraya giriş yapacaksınız. Daha sonra açılan sayfada Yeni Başvuru diyecek ve ardından Kredi Limit ve Borç Bilgileri veya Çek Bilgileri raporu seçeneklerini göreceksiniz. Hangisini sorgulamak istiyorsanız seçiniz ve rapor oluştura basacaksınız. Kayıtlı olan cep telefonunuza bir şifre gelecektir. Raporunuz hazırlandıktan sonra bu şifre size gelir ve bu şifre ile yine aynı sayfadan işlem yapabilirsiniz. Şifreyi girdikten sonra raporunuza ulaşabilirsiniz. Burada tüm banka borçlarınızı öğrenebilir, hesaplarınızı kontrol edebilir ve takipte olan borçlarınızı görebilirsiniz. Bu işlemi ayda sadece 1 kere yapabilirsiniz.

Bedava Kredi Notu Sorgulama 2019

Yukarıda belirttiğimiz gibi kredi risk raporunuza ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi daha önce www.findeks.com sitesinden ücret karşılığında bu kredi notunu öğrenebiliyorduk. Şimdi e-devlet sistemi ile anında sorgulama yapabiliyoruz. Eğer kredi notunuzu merak ediyorsanız bedava sorgulama için e-devlet şifresi almanız gerekmektedir. Kredi notunuz 1100 ve üzerinde ise bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir