Devlet Destekli

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2019 (GÜNCEL)

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2019 yılında da verilmektedir. Evlenme kredisi devlet destekli olarak 2019 yılında da devamlılığı sürdürmektedir. Devletimiz, evlenmek, ev kurmak isteyen herkese yardımcı olmak amacıyla belli krediler aracılığıyla evlenme kredisi sunmaktadır. Bu krediler sayesinde bu zorlu ve güzel süreci daha rahat ve huzurlu geçirebilirsiniz. Bu yazımızda sizinle 2019 evlenme kredileri hakkında genel bilgi vereceğiz. İşte detaylar.

Evlenme Kredisi Nasıl Alınır?

Evlenme kredisi belli bankalar üzerinden devlet aracılığıyla evlenmekte olan bireylere verilen bir kredi türüdür. Birçok banka bu kredi imkanını sunmaktadır. Bu bankalar; Akbank, Denizbank, Fibabanka, QNB Finansbank, ve İş Bankası olarak sıralayabiliriz. Güncel verilere göre de bu yıl içerisinde, 2019 itibariyle faiz oranı %1’den düşük ve 48 aya kadar vade imkanıyla evlilik kredisi verilebilecek.

Evlilik Kredisi 2019

Özellikle son zamanlarda doların artışta olması ve ekonomik olarak alım gücünün azalmasıyla beraber evlenmek isteyenler ya hayallerini, planlarını ertelemek zorunda kalıyor ya da devletin destek verdiği evlilik kredisinde çözümü arıyor. Devlet bu sayede evlenmek veya ev kurmak isteyen bireylere yerleşik aile düzenini destelemekle beraber hayallerini gerçekleştirmek için kapı açıyor. Evlilik kredisi dışında ayrıca çeyiz parası da alabilirsiniz. Çeyiz parası alabilmeniz için devlet bazı şartlar talep ediyor.

Devlet destekli çeyiz parası için şartlar;

  • Bankada çeyiz hesabınız olması,
  • En az 3 yıl boyunca çeyiz hesabına birikim yapmak,
  • En az 27 yaşında olmak,

Yukarıdaki şartlar size uyması halinde istediğiniz bankadan çeyiz parası için başvuru yapabilirsiniz. Devlet biriken paranızı baz alarak 5 bin liraya kadar size ekstra çeyiz parası verecektir.

Çeyiz Parası Nasıl Alınır?

Eğer çeyiz hesabınızda maksimum 25 bin lira para biriktirdiyseniz ve yaşınız da tutuyorsa, devlet size çeyiz parası olarak 5 bin liralık bir destekte bulunacaktır. 3 yıl boyunca hesabınızın olması ve bu hesaba birikim yaptığınızı göstermeniz gerekmektedir. Bu süreçte devlet desteği birikim tutarınızın %20 oranında sağlanmaktadır.

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Çeyiz yardımı almak istemiyor veya alamıyorsanız evlilik kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. Birçok banka tarafından yukarıda bahsettiğimiz gibi uygun faiz oranlarında uzun vadeli evlilik kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Bu kredi sayesinde evlilik adımlarınız herhangi bir döneminde ihtiyacınıza uygun olarak kullanabilirsiniz. Söz, nişan, mobilya veya beyaz eşya alımı, balayı gibi herhangi bir süreçte evlilik kredisiyle ile daha rahatça hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sizden istenen evrakları tamamladıktan sonra herhangi bir banka üzerinden başvuru yapabilir ve 50 bin liralık evlilik kredinizi alabilirsiniz.

CEPTETEB üzerinden Evlilik Kredisi

Bir dijital banka olan CEPTETEB sayesinde evlilik kredisine başvurabilirsiniz. TEB sayesinde düşük faiz oranlarıyla kredi alabilirsiniz. 20 bin lira 12 ay vade, 30 bin lira 24 ay vade ve 50 bin lira 36 ay vadeli olarak kredi başvurusu yapabilirsiniz.  Şube veya internet üzerinden gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girerek aynı gün içerisinde kredi başvurunuzu yapabilir ve kredinizi alabilirsiniz.

Halkbank Düğün Kredisi 

Halkbank şubeleri üzerinden evlilik kredisi için başvurabilirsiniz. Ayrıca evlenecek kişilerden gelin veya damat bir kamu personeli ise banka tarafından bu kişiler ekstra indirimli faiz oranlarına tabi tutulur. Bu krediye başvurmak için banka şubelerine giderek direk başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası Faizsiz Evlilik Kredisi

Eğer Kuveyt Türk Bankası bünyesinde en az üç aylık evlilik hesabınız var ise 36 ay vadeye kadar 50 bin liralık evlilik kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu bankadan alacağınız kredi faizsiz islami şartlara göre olacaktır. En yakın Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Faizsiz evlilik kredisi almak için diğer katılım bankalarından da başvuru yapabilirsiniz.

Evlilik Kredisi İçin Gerekli Evraklar

  • T.C kimlik kartınız
  • Aylık net gelirinizi gösteren belge
  • Adınıza kayıtlı herhangi bir fatura (telefon, elektrik, doğalgaz veya internet)
  • Banka talep etmesi durumunda kefil istenebilir.

Yukarıda sizlere devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır bunun hakkında bilgiler verdik. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu