BankalarEFT Saatleri

Cumartesi ve Pazar Günü EFT Yapılır Mı?

Cumartesi ve Pazar Günü EFT Yapılır mı? Pazar günü EFT yapsam ne zaman hesaba geçer? Bu yazımızda sizlere Pazar günü yapabileceğiniz EFT’ler hakkında bilgiler vereceğiz. Bir bankadan başka bir bankaya para göndermek istiyorsanız EFT işlemi yapabilirsiniz. EFT işlemi bankacılık sektöründe çok konuşulan bir terimdir. Sizde EFT işlemlerinizi kolaylıkla haftanın her günü yapabilirsiniz. Yalnız burada bilmeniz gereken EFT işlemlerini yaptıktan sonra ne zaman hesaba gececiğidir. EFT işlemleri sadece EFT saatleri içersin de işleme geçecektir. Bunun sebebi ise bu işlemleri merkez bankası onayından geçtiği içindir. Merkez bankasının kapalı olduğu zamanlarda yani Pazar günleri EFT işlemleri gerçekleşmez. Şimdi size bu konu hakkında detaylı bir inceleme yapalım.

Pazar Günü EFT Yapılır mı?

Haftanın her günü, günün her saati banka açık olmasa bile internet üzerinden, müşteri hizmetlerinden ve Banka ATM’lerinden EFT işlemi yapabilirsiniz. Yalnız yaptığınız EFT işlemi kayıt altına alınır ve EFT saatleri içi içinde değilse havuzda bekletilmektedir. Özellikle cumartesi ve Pazar günleri yapılan EFT işlemleri bir sonraki mesai saati içinde işleme geçecektir. Pazartesi günü resmi tatil değilse bankanın EFT saatleri içinde yatırdığınız para karşı tarafın hesabına geçecektir.

Pazar Günü Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Pazar günü işin aciliyeti yüzünden başkasının hesabına para yatırmak istediniz ve EFT işlemi yaptınız. Bu işlem bankada havuzda bekletilecek ve işlem sırasına alınacaktır. Bu süre bir sonraki mesai saati içine kadar geçecektir. Mesai saati başladığında ise EFT işlemi devreye girecek ve işlem onaylandıktan sonra 15 dakika da karşı tarafın hesabına geçecektir. Bankaların EFT Saatleri farklıdır. Her banka kendi mesai saatleri içinde EFT işlem saati belirlemiştir. Çalıştığınız bankanın EFT Saatlerini öğrenmek istiyorsanız sayfamızda bulunan EFT Saatleri menüsüne girebilirsiniz.

Bankalardan EFT işlemleri yaptığınızda ise sizden ücret alınacaktır. Bu EFT işlem ücreti olarak bilinmektedir. EFT işlem ücreti ödemek istemiyorsanız EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar Listesi adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Cumartesi ve Pazar Günü Havale Yapılır mı?

HAVALE işlemleri için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Pazar günü havale yapmak istiyorsanız istediğiniz saat ve zamanda yapabilirsiniz. Havale işlemi bir bankadan aynı banka içinde başka bir hesaba para transferidir. Sizde bu şekilde internet üzerinden, ATM’lerden veya müşteri hizmetlerinden dilediğiniz zaman işlem yapabilirsiniz. Havale işlemleri 7 gün 24 saat yapılmaktadır.

Yukarıda Sizlere Pazar günü EFT işlemi yapılır mı bunun hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer EFT işlemi yapmak istiyorsanız, eft saatleri içinde yapmanızı öneririz. Havale işlemlerini ise yukarıda da söylediğimiz gibi istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu