Ana SayfaBankaİhtiyaç Kredisi

Borç Kapatma Kredisi Veren Tüm Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar ile sizde tüm banka kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir yere toplayarak düzenli ödemeler yapabilirsiniz. Borç kapatma diğer adıyla borç transfer kredisi her bankanın kendi şartlarında verdiği kredilerden birisidir. Bazı bankalarda bu kredi için limit olurken bazı bankalarda ise kredi limiti yoktur.

Borçlarını Transfer Yapan Müşteriler Her Zaman Mutlu Olur

Borç kapatma kredileri ihtiyaç kredisi olarak kullandırılmaktadır. Eğer diğer banka borçlarınızı tek bir yere transfer etmek istiyorsanız bu kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Müşterilerin en çok dikkat etmesi gereken konulardan birisi icralık olan borçlarınıza kredinin çıkmayacağıdır. Eğer icralık bir borcunuz var ise ve banka tarafından avukatlık olduysanız bu borçlar borç kapatma kredisi adı altında verilmemektedir. Güncel olan kredi ve kredi kartları borçlarınızı tek bir yere toplamak istiyorsanız bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Şimdi sizlere borç kapatma kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Borç Transfer Kredisi Başvurusu

Bu kredilere başvurmadan önce bilmeniz gereken önemli detaylar vardır. Öncelikle kredi ve kredi kartı borçlarınızın gecikmede olmaması ve ödenmiş olması gerekir. Ayrıca kredi kullanacak kişinin kredi notu 1100 ve üzerinde olması gerekmektedir. 1100 ve üzerinde kredi puanı olan kişiler bu kredilere başvuru yapabilirler. Kredi notu düşük ve kredi sicili bozuk olan kişiler bankalardan borç kapatma kredisi alamazlar. Eğer bu şartlara uygunsanız diğer bir önemli nokta ise gelir belgenizdir. En az 6 aydır düzenli olarak bir gelirinizin olması ve bu geliri bankaya bildirmeniz gerekmektedir. Gelir belgesiz olarak bu kredileri alamazsınız.

Bazı bankalar sadece kredi kartı borçlarınızı ödemek isterken bazı bankalar ise tüm borçlarınızı ödemeniz için size imkan sunmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Evraklar Nedir?

Eğer kredi almaya karar verdiniz ve bankaya başvuruya gideceksiniz aşağıdaki evraklar ile banka şubelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Başvuru Formu
  • Gelir Belgesi: Emekliler için maaş dökümü, çalışanlar için maaş bordrosu veya yazısı, esnaf olanlar için vergi levhası ve muhasebe evrakları
  • Kapatılacak Kredi Kartları borç bilgisi ve kart numaraları.
  • Kapatılacak Kredi borçları borç bilgisi ve IBAN numarası

Bu şekilde başvuru yapabilirsiniz. Şimdi sizlere borç kapatma kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verelim.

Akbank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Akbank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Ülkemizde borç transfer kredisi veren bankaların başında Akbank gelmektedir. Akbank üzerinden sadece kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Akbank kredi kartı borçlarınızı 60 ay vadeye kadar kapatarak banka şubelerinden başvuru yaparak kredinizi alabilirsiniz. Akbank üzerinden tüm banka kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödemek istiyorsanız ipotek vererek kredi alabilirsiniz. Borçluluk durumunuza göre 10.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi alabilirsiniz.

Denizbank Borç Kapatma Kredisi

Denizbank Borç Kapatma Kredisi

Denizbank borç kapatma kredisini özellikle emekliler tercih etmektedirler. Emekliye kredi veren banka olan Denizbank üzerinden tüm banka borçlarınızı ödeyerek tek bir yere ödeme imkanı sağlayabilirsiniz. Emekli haricinde bu bankadan ayrıca çalışanlar, devlet memurları ve sigortasız olan kişilerde başvuru yapabilirler. Ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız banka şubelerinize evraklarınızla gitmeniz gerekmektedir. Denizbank üzerinden gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız tıklayınız.

Finansbank Borç Kapatma Kredisi

Finansbank Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank’ta tüm banka borçlarınızı kapatarak kredi başvurusu yapabilirler. Bu bankada 50.000 TL’ye kadar ipoteksiz, 250.000 TL’ye kadar ipotekli borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Bu bankadan eğer borçları transfer etmek istiyorsanız kısmi olarak yapamazsınız. Banka tüm borçlarınızı kapatmak isteyecek ve tek bir yere kredi ödemeniz için size kredi verecektir. Bu yüzden tüm borçlarınızı kapatmak istiyorsanız bu krediye başvurunuz. Sadece banka şubelerinden evraklarınız ile başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası Transfer Kredisi

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası borç transfer kredisi veren bankalardan birisidir. Borç kapatma kredisi olarak verilen bu kredilerde ayrıca devlet destekli birleştiren kredi başvurusu da yapabilirsiniz. Uygun faiz oranları ile kredi kartı borçlarınızı Ziraat Bankası birleştiren kredi ile ödeyebilirsiniz. Bunun için kredi notunuzun yüksek olması ve banka şubelerinden evraklarınız ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bu bankaların haricinde Şekerbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti BBVA, Burgan Bank, Fibabanka, Halkbank ve İş Bankası üzerinden de borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Şipşak kredi başvurusu yapmak istiyorsanız Anında Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu