Ana SayfaBankalarKredi Kartı

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar hangileridir? Teminatlı kredi kartı nedir? Hangi bankalar teminatlı kredi kartı vermektedir? Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Bilindiği gibi kredi kartları artık günümüz ihtiyaçları doğrultusunda en çok kullandığımız alışveriş kartlarından birisidir. Fatura ödemelerimizi, alışveriş ihtiyaçlarımızı, internet alışverişlerimizi, vergi borçlarımızı ve aklınıza gelecek tüm ihtiyaçlarımızı kredi kartlarıyla giderebiliriz. Eskiden kredi kartı almak çok kolaydı. Yeni çıkan yasalardan ve ödenmeyen birçok kredi kartının olmasından sonra artık bu kartı almak zorlaşmıştır. Kısacası kredi kartı almak artık kolay değildir. Banka politikalarına uygun olmanız durumunda kredi kartı alabilirsiniz. Bu politikaların başında kredi notu ve kredi sicili gelmektedir. Eğer kredi notunuz düşük ve kredi siciliniz bozuksa bankadan kredi ve kredi kartı almanız zor olacaktır. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız da bloke teminatlı kredi kartı alabilirsiniz. Şimdi sizlere bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler verelim.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Blokeli kredi kartı kısacası kendi paranızla alacağınız bir kredi kartı türüdür. Bankaya mevduat taahhüttü vererek yatırdığınız para civarında kredi kartı alabilirsiniz. Bankaya taahhüt edeceğiniz para miktarı kadar kredi kartı sahibi olacaksınız. Bu kredi kartının da diğer kartlardan hiçbir farkı yoktur. Taksitli alışveriş yapabilir ve kartın özellikli kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken sadece limitler olacaktır. Limitler dahilinde kredi kartı harcaması yapabilirsiniz. Bu limiti de sizin yatıracağınız para miktarı belirleyecektir.

Bankaya giderek bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yaptığınızda yatırdığınız para banka tarafından blokeye koyulacak ve siz kredi kartı sahibi olabileceksiniz. Bankadan kredi alamayanlar ve kredi kartı sahibi olamayanlar bu başvuruyu yapabilirler. Banka blokeye koyduğu paradan sizin borcunuzu ödeyebilir. Ödeme düzensizliği yaşamamış olur ve kredi notunuzu yükseltmiş olursunuz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bloke teminatlı kredi kartı almak isteyen vatandaşlarımız sadece banka şubelerine giderek bu kartın başvurusunu yapabilirler. Bloke teminatlı kredi kartı alacak kişiler genellikle kredi notu düşük olan kişilerdir. Eğer kredi notunuz belirli seviyede ise bloke teminatlı kredi kartı almanıza gerek yoktur. Bankalardan normal kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bloke teminatlı kredi kartlarında almak için bir şart yoktur. Herkes alabilir ve herkes kullanabilir. Bloke teminatlı kredi kartı için internet üzerinden veya mobil şubelerden başvuru kanalı yoktur. Sadece banka şubelerinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bloke teminatlı kredi kartı almanın da bir takım şartları vardır. Bloke teminatlı kredi kartı almak isteyenler şu şartları sağlaması gerekmektedir.

 • Teminatlı kredi kartı almak isteyen kişi paranın blokede kalacağı için yeni bir hesap açmalıdır.
 • Banka çalışanı sizin kredi sicil durumunuzu sorgulayacaktır.
 • Başvurunuz sonunda kredi kartı limitiniz yatırdığınız para üzerinden belli olacaktır.
 • Eğer yasal takip kaydınız yok ise banka yatırdığınız paranın %80’ine kadar size kredi kartı limiti belirleyecektir.
 • 000 TL hesaba para yatırdığınızda 2.400 TL limitli bir kredi kartı sahibi olabilirsiniz.
 • Başvurunuz onaylandıktan sonra anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke teminatlı kredi kartını alacak kişiler genellikle kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerdir. Sizde teminatlı kredi kartı alarak düzenli ödemeler yaparsanız banka sicilinizi düzeltebilirsiniz. Teminatlı kredi kartını her banka vermektedir. Ama bazı bankalar daha hızlı işlem yapmaktadırlar. Eğer teminatlı kredi kartı almak istiyorsanız verdiğimiz bankaları tercih edebilirsiniz.

 • TEB
 • ING Bank
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • QNB Finansbank
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Burgan Bank
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası

Bu bankalardan bloke teminatlı kredi kartı alımı işlemi yapabilirsiniz. Bazı bankalar yasal takipte olanlara bu hizmeti vermemektedir. Bazı bankalar ise yasal takipte olsanız bile kredi kartı almanızı sağlamaktadır. Bu yüzden eğer yasal takipli iseniz yasal takili olduğunuz bankadan kredi kartı başvurusu yapmayınız.

Teminatlı Kredi Kartında Bloke Kaldırma İşlemi

Teminatlı kredi kartı kullanmaya başladığınızda borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemeye devam ederseniz, kredi notunuzu yavaş yavaş yükseltmeye başlayacaksınız. Kredi notu düşük kişiler tarafından tercih edilen bloke teminatlı kredi kartında kredi notunuz yükseldikten sonra bloke kaldırma işlemi yapabilir ve kredi kartı limitinizi yükseltebilirsiniz. Bunun için uzunca bir süre ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekmektedir. Bu durum içinde banka şubeniz ile görüşme sağlayabilirsiniz. Bloke kaldırma işleminden sonra kredi başvurusu da yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce kredi notunuzun yükseldiğini teyit etmelisiniz. Eğer kredi notunuz belirli seviyeye geldiyse bankalardan kredi başvurusu da yapmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda sizlere bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan bloke teminatlı kredi kartı alabilir ve kredi sicilinizi düzenleyebilirsiniz. Eğer öğrenci iseniz Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar sayfasına gidebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu