Sigorta

Bireysel Emeklilik İptali 2020 (BES İptal SMS)

Bireysel Emeklilik İptali veya diğer adıyla Bes İptali için 2020 yılında arama yapan vatandaşlarımız için hazırladığımız bu yazımızda bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır? Bes iptali için telefon numaraları hakkında bilgiler vermekteyiz. Bireyse emeklilik vatandaşların ileriki yaşamlarında yani yaşlılık zamanlarında hayatlarını rahat ve sıkıntısız geçirmeleri için belirli birikim yapan ve bu birikimleri belirli süre içersin de ödeme yapmanız halinde size aylık olarak maaş ödeyen bir sistemdir. Bankalardan 50 yaş üzerinde iseniz bireysel emeklilik maaşı almaya başlayabilirsiniz. Bireysel emeklilik sizin ileriki yaşamınız için önemli bir sistemdir. Bazı vatandaşlarımız ise bu sistemi gereksiz bulur ve iptal ettirmek istemektedirler. Sizde eğer iptal ettirmek istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Hakkında

SGK üzerinden emekli olduğunuz zaman yatırdığınız para üzerinden emekli olabiliyorsunuz. Ayrıca emekli olmadığınız zamanlarda yatırdığınız sigorta primleri sayesinde sağlık hizmetlerinden de ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz. Yalnız bireysel emeklilikte böyle bir durum yoktur. Bireysel emeklilik adı üstünde siz emekli olduktan sonra size yardımcı olacaktır. Bireysel emeklilik her çalışanın zorunlu olarak yaptırması gerekir. Yalnız daha sonra bu sistemi iptal ettirebilirsiniz. Şimdi sizlere bireysel emeklilik iptali hakkında bilgiler verelim.

BES İptal Telefon Numaraları

Bireysel emeklilik iptali yani BES iptali yaptırmak istiyorsanız en kolay yöntem cep telefonunuzla arama yapmak veya SMS göndermektir. Bireysel emeklilik iptal ettirmek istiyorsanız cep telefonu ile arama yaptıktan sonra şirket temsilcisi ile karşılıklı görüşerek bu işlemi iptal ettirebilirsiniz. Eğer çalıştığınız banka üzerinden bireysel emeklilik yaptırdıysanız internet bankacılığı veya banka şubelerinden de kolayca işlem yaptırabilirsiniz. Sonlandırma isteğinizden sonra yatırdığınız tüm paraları geri alamıyorsunuz. Sözleşme gereğince ödenecek tutarlar hesabınızdan kesilir ve geri lan tutar size ödenmektedir. Ödenen tutarları banka hesabınızdan alabilirsiniz. Şimdi sizlere firma ve şirketlerin Bes iptal telefon numaraları hakkında bilgiler verelim. Numaraları tıklayarak direk arama yapabilirsiniz.

Banka şubelerinden de yaptırdığınız banka olmak kaydı ile bes iptali yaptırabilirsiniz. Şimdi sizlere BES iptal SMS numaraları ve işlemleri hakkında bilgiler verelim.

BES İptal SMS (Otomatik Bireysel Emeklilik SMS ile İptali)

Bireysel emeklilik iptal ettirmek istiyorsanız cep telefonunuzdan SMS atarak da işlem talebi oluşturabilirsiniz. SMS ile bireysel emeklilik iptali yapan şirketler sınırlı sayıdadır. Her şirket SMS ile bes iptali yaptırmamaktadır. Bu şirketler hangileridir bunlar hakkında bilgiler verelim.

  • Anadolu Hayat BES iptali yaptırmak istiyorsanız cep telefonunuzdan CAYMA yazıp boşluk bırakıp TC KİMLİK numaranızı 5755’e mesaj atabilirsiniz.
  • Halkbank BES iptali için SMS atmak istiyorsanız mesaj bölümüne AYRILMA yazıp boşluk bırakın ve TC KİMLİK numaranızı yazarak 2560’a mesaj atmanız yeterli olacaktır.
  • Vakıfbank BES SMS ile iptal için mesaj kısmına VEML yazıp boşluk bırakın ve TC KİMLİK numaranızı yazıp boşluk CAYMA boşluk Doğum Tarihinizi gün ay yıl olarak yazıp 4933’e mesaj göndererek bes iptali yapabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik İptali 2020

Bireysel emeklilik için ileride iyi bir emekli maaşı almak istiyorsanız en az 300 lira civarında bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu ödemeleri aylık olarak yapabilirsiniz. Eğer emeklilik yaptırdığınız şirket size vaat ettiği şeyleri yapmıyorsa hemen emeklilik iptali ettirebilirsiniz. Bireysel emeklilik iptal ettirdiğinizde yatırdığınız tutarın hepsini alamazsınız. İptal ettirdiğinizde zarar edeceğinizi de bilmeniz gerekmektedir.

Bireysel emeklilik yaparken sözleşmenizi muhakkak kontrol etmeniz gerekmektedir. Sözleşmenizde eğer iptal ederken bir miktar ödeme ve benzeri şeyler talep ediliyorsa bu şartlara uygun olarak iptalini yaptırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu