Ana SayfaBankaİhtiyaç Kredisi

Başvuru Sayısı Fazla Olanlara Kredi Veren Bankalar

Başvuru Sayısı Fazla Olanlara Kredi Veren Bankalar ülkemizde çok olmasa da vardır. Yalnız bu bankalar kredi verirlerken bankanın istediği tarzda bir müşteri olmanız gerekmektedir. Acil nakit ihtiyaçlarımızda ilk olarak bankaların bize yardım etmesini beklemekteyiz. Bankalardan kredi almak istediğiniz zaman gelişi güzel başvurular yapmaktayız. Gördüğümüz reklamlardan dolayı attığımız SMSLER olsun acil ihtiyaçlarımızda ilk gördüğümüz bankalara başvuru olsun bu durumlar hep kredi notunuza ve kredi sicilinize etki olacaktır. Bankalar sizin hangi başvuruyu yaparsanız yapın, başvurunuzu devamlı kayıt altında tutacaktır. Kredi başvurusu ve kredi kartı başvurusu için ayrı bir sistem yoktur. Her olumsuz başvurunuzda sicilinizde etki olarak kalacaktır. Başvurusu çok olan müşterilere de bankalar kredi vermeye çekinmektedir. Bu yazımızda sizlere başvuru sayısı fazla olanlara kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Başvuru Sayısı Fazla Olanlara Kredi

Bir A bankasından kredi başvurusu yaptığınızı var sayalım. Bu banka başvurusunda olumsuz yanıt aldınız. Bu kredi başvurusu size B bankası ve C bankasından da kredi başvurusu yaptığınızda karşınıza çıkacaktır. Bu yüzden gelişi güzel başvurular yapmaktan sakınmamız gerekmektedir.

Kredi başvurusu yaparken de dikkat etmemiz bazı önemli noktalar vardır. En önemlisi yukarıda da söylediğimiz gibi başvurulardır. Sizde eğer bir bankadan kredi başvurusu yapacaksanız öncelikle kredi verebilecek bir bankayı bulmalı ve kredi başvurusunu ona göre yapmanızı öneririz. Acil nakit ihtiyaçlarımızda ilk gördüğümüz bankaya başvuru yapar ve başvurumuzun red olması sonucunda da diğer bankalara başvuru yapmaya devam ederiz. Bu tamamen hatalı bir yöntemdir.

Her bankanın çalışma prensibi diğer bankalara göre değişmektedir. Başvuru yaptıktan sonra banka sizin kredi notunuza ve kredi sicilinize bakacak bu şekilde hızlı kredi onayı alabileceğinizi inceleyecektir. Eğer banka politikasına uygun değilseniz banka sizin kredi başvurunuzu red edecek ve olumsuz kredi başvurusu olarak kayıtlarına alacaktır.

Kredi Başvuru Sayısı Fazla Olana Anında Nakit

Bazı bankalar başvuru sayısını fazla önemsemezler. Ama genel olarak bu başvuru sayısının da belli bir limiti vardır. Yani tüm bankalardan olumsuz başvurunuz varsa kredi almanız zordur. Ayrıca emekli olan kişilerden başvuru sayısı, kredi notu ve kredi sicili durumlarına bakmazlar. Bu durum memurlar içinde geçerlidir. Bankalar bu kişilere yaptıkları kredi kampanyaları ile kredi notu yüksek olma durumunda düşük miktarlarda kredi vermektedirler. Eğer verilen bu kredileri 3 ay düzenli öderseniz daha sonra daha yüksek miktar krediyi bankadan anında alabilirsiniz. Şimdi sizlere başvuru sayısı fazla olana kredi veren bankalar hakkında bilgiler verelim.

Denizbank Başvuru Sayısı Fazla Olana Kredi

Denizbank başvuru sayısı fazla olana kredi veren bir bankadır. Yalnız bu bankadan kredi almak isteyen kişiler eğer başvuru sayısı fazla ise bazı şartları yerine getirmesi gerekir. Kişi emekli, memur veya maaş alan müşteri değilse ipotek karşılığı kredi verilmektedir. Bu şekilde 60 ay vadeye kadar ipotekli kredi kullanabilirsiniz. Eğer bu bankadan maaş alan bir müşteriyseniz 55.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Başvuru Sayısı Fazla Olana Kredi

Ziraat bankası başvuru sayısı fazla olanlara ihtiyaç kredisi vermektedir. Yalnız bu bankadan kredi almak için bu bankadan maaş alan emekli veya memur olmanız gerekmektedir. Eğer özel sektör çalışanı iseniz sadece borç kapatma kredisine başvuru yapabilirsiniz. Ziraat bankası bazı şartları yerine getiren müşterilerde başvuru sayısı kuralına takılmaz. Eğer bankalardan dolayı icralık bir durumunuz yoksa bankaya giderek kolay bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi Başvuru Sayısı Ne Zaman Silinir?

Kredi başvuru sayısı siz başvuru yapar yapmaz sizin sicilinize işlenecektir. İster olumlu olsun, ister olumsuz olsun her türlü banka sicilinizde görülecektir. Bankalar bu kayıtları belli bir süre güncellemektedir. Bu durum 6 ay süreye kadar çıkabilmektedir. Eğer kredi başvuru sayısını düşürmek istiyorsanız Merkez bankasına veya findeks kurumuna bir dilekçe yazarak düzensiz başvurularınızın nedenini yazarak silinmesini talep edebilirsiniz. Eğer uygun bulunursa kredi başvurularınız sicilinizden silinecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu