Ana SayfaBankalarSon Dakika

Banka Sınavları Ne Zaman? Personel Alımları Başvurusu 2019

Banka Sınavları ne zaman yapılır? Banka personel alımı ne zaman olur? Bu konu hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Banka personel alım sınavları ile banka iş başvurusu hakkında bilgileri sizler için araştırdık.

Banka personeli olmak istiyorsanız bankaların uyguladığı sınavlara girerek derece aldıktan sonra çalışma hayatına başlayabiliyorsunuz. Bu sınavlar banka tarafından yapılmakta olup, belirli tarihlerde duyuru yapıldıktan sonra yapılmaktadır. Bu duyuruları genel olarak bankaların resmi internet sitelerinde öğrenebilirsiniz.

Banka personeli olmak istiyorsanız bu sınavların ne zaman olduğunu öğrenmeli ve sınav başvurusu yapmalısınız. Bu sınavlarda derece aldıktan sonra boş pozisyonlara başvurunuzu yapabilirsiniz. Genel olarak bankalar gişe personeli veya müşteri hizmetleri personeli alımlarını çok yapmaktadırlar. Eğer sınavı başarılı bitirirseniz %90 işe alındınız demektir. Şimdi bu yazımızda sizlere 2019 yılındaki banka sınavları hakkında bilgiler vereceğiz.

Banka Sınavları Ne Zaman 2019

Banka sınav tarihleri her zaman olan bir şey değildir. Bankaların ihtiyaç duydukları zamanlarında internet sitesinden önceden duyuru yapılarak sınav tarihleri belirlenmektedir. Her sene bu sınavlar yapılmaktadır. Ülkemiz bankacılık alanında büyük bir gelişim sağlamış ve şubeleşme oldukça fazla olduğu için banka personeline de çok ihtiyaç vardır. Ülkemizde sayısı çok fazla olan bankaların hepsinin personel alımları için sınavlar yaptığını söyleyebiliriz.

Bankalarda çok fazla pozisyonlar mevcuttur. Her alanda işe başlayarak bankacılık kariyerinde zirveye gidebilirsiniz. Özellikle uluslararası bankalarda işe başlamak sizin için daha faydalı olacaktır. Bankaların resmi internet sitelerine girerek iş başvurusu ve sınav tarihleri hakkında bilgiler alabilirsiniz. Her sitenin 2019’daki banka sınavları ile ilgili bilgilendirmesi mevcuttur.

Banka Sınavlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Ülkemizde bankaların personel alımı sırasında ilk dikkat edecekleri şey sınavlar olacaktır. Sınavlardan geçer not alan kişilerin başvuruları kabul olacaktır. Sınav sonunda kişisel eğitime girecek ve bu alanda da banka tarafından işi yapabilirliğiniz test edilecektir. Kısacası sizi mülakata alacaklar ve uygun bulunma durumunda artık banka personeli olabileceksiniz.

Banka sınavlarına başvurmak için bankanın resmi internet sitesinden insan kaynakları bölümünden sınavlara başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca insan kaynaklarına kişisel başvurunuzu da bırakabiliyorsunuz. Sonuç olarak banka sınavları yine karşınıza çıkacaktır. Sınavsın kimse banka personeli olamamaktır.

Banka sınavlarına başvurmak için öncelikle başvuracağınız pozisyonu belirleyip, sınav tarihlerini beklemek olacaktır. Sınav tarihlerini her gün internet sitelerinden takip edebilirsiniz.

Banka İş Başvurusu 2019

Bankalara iş başvurusu için sınavları geçmeniz gerektiğini söylemiştik. Banka sınavları hangi pozisyonlar için yapılmaktadır şimdi bunun hakkında bilgiler verelim. Bankaların ihtiyaç duyduğu tüm pozisyonlarda sınav ile birlikte alımlar yapılmaktadır. Bu pozisyonlar şunlardır.

  • Gişe Memuru
  • Memur
  • Şoför
  • Müfettiş ve Uzman Yardımcısı
  • Servis Görevlisi
  • Bilgi İşlem Uzmanı
  • Güvenlik Görevlisi
  • Çağrı Merkezi Personeli
  • Takip Memuru
  • Müşteri Temsilcisi

Bankaların işlem aldıkları başvurular bu pozisyonlarda gerçekleşmektedir. En çok başvuru yapılan pozisyonlar Gişe Memuru, Memur ve Çağrı Merkezi Personeli ilanlarıdır. Bu pozisyonlarda devamlı açık olduğu gibi işe başlayan kişinin yükselmesi durumunda yerine yeni kişileri almaktadırlar.

Banka Sınav Ücretleri Ne Kadar?

Kurumsal firmalar iş başvurusu yaptırdığı kişilerden ücret talep etmemektedirler. Ülkemizdeki bankalar için bu durumu söylemek doğru olmaz. Ülkemizde bulunan tüm bankalar devlet kurumları gibi çalıştıkları için iş başvurusu ve sınavlardan ücret talep edebilirler. Sınav ücretleri bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Banka sınavları için istenilen ücretler 50 TL’den başlayıp 200 TL’ye kadar gidebilmektedir. Kamu bankaları ve özel bankalar olarak ücret farklılıkları göstermektedir.

Banka Uzman Yardımcılığı Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankaların uzman yardımcılığı pozisyonunda çalışmak istiyorsanız internet siteleri üzerinden online sınav başvurusu yapmanız gerekmektedir. Örnek verecek olursak, Vakıfbank sınavları 2018 yılı içinde uzman yardımcılığı iki aşamada gerçekleşmişti. Sınav ücretini yatırmak ve internet başvuru formunu doldurarak sınava giriş başvurusunu yapabiliyorsunuz. 2019 yılında da aynı sistemler ile sınav girişi yapabiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu