Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Var mı? | uygunhibekredi.com

Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Var mı?

Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Var mı?

Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Var mı? Bankalardan borçlu olduğumuz zaman ne zaman borçlar silinir? Merak edilen bu soruların cevaplarını sizle için hazırladık. Ülkemizde kredi ve kredi kartı kullanan bir çok kişi banka borçlarını zamanında ödeyemeyebiliyor. Plansız şekilde kullanılan özellikle kredi kartlarının borçları altında ezilebilirsiniz. Ödeme günü geldiği zaman zor durumda kalanlar borçlarını bir dahaki aya ertelemektedirler. Bu borç erteleme üst üste olduktan sonra borcun içinden çıkamaz hale gelir ve ödemeden banka ile aranız bozulmaktadır. Bu durumlarda müşterilerin merak ettikleri konulardan birisi de banka borcu zaman aşımına uğrar mı olmuştur. Eğer borç ödeyemez halde iseniz ve daha icralık olmadıysanız bankanız ile görüşmenizi öneriyoruz. Bankanız ile görüştükten sonra kredi veya kredi kartı borçlarınızı yapılandırma yapabilir ve taksitle borcunuzu kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bankalar müşterilerin kredi sicilleri bozulmasın diye böyle bir yöntem uygulamaktadır. Eğer banka borcunuzu 3 ay yani 90 gün boyunca ödemezseniz avukatlık olacak ve banka kredi siciliniz kara listeye girecektir.

Banka Borçları Nasıl Silinir?

Banka borçları hiçbir zaman kendiliğinden silinmez. Siz borcunuzu ödemediğiniz sürece o borç ekranlarda duracaktır. Bazı kişilerin 5 yıl ödemezsen borcun düşer laflarına inanmayınız. Eğer bankaya icralık oldunuz ve banka borcunuzu ödemediyseniz avukat uzunca bir süre sizden parayı almaya çalışacaktır. Eğer borcunuzu hala ödemediyseniz kredi borcunuzu Varlık şirketlerine devir edeceklerdir. Varlık şirketlerine devir olan borçlar 2-3 yıl içinde güncellenir ve her dönem o borcu ödemeniz için uyarılırsınız. Bu durumda merak ettiğiniz konunun cevabı ise banka borçları silinmemektedir.

Banka Borçları Siz Ödemediğiniz Sürece Silinmez

Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi Var mı?

Daha önceleri Varlık şirketleri hayatımızda yokken böyle bir durum söz konusuydu. 5 yıl ödemediğiniz borç siliniyordu. Ama şimdi ise böyle bir şey söz konusu değildir. Eğer bankaya kredi ve kredi kartı borcunuzdan dolayı icralık olduysanız bu borcu ödemek zorundasınızdır. Bu borcu ödemem diyorsanız eğer, üzerinize bir mal varlığı olmaması gerekiyor. Ayrıca özel sektör çalışanı iseniz de maaşınızı %25’ine yani 4’de 1’ine haciz koyularak bu borcu ödemeniz gerekecektir.

Eğer banka borcunuzun silinmesini bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Özellikle borcunuz Varlık şirketlerine devir olduysa bu şirketlerle konuşarak vadeli bir şekilde ödemenizi yapabilirsiniz. Bu şirketler size özel faiz kampanyalarını sunacaklardır. Eğer varlık şirketinden borç ödemeye başlarsanız kesinlikle her ay ödediğiniz dekontu atmayın. Ayrıca borcunuzu tamamen ödedikten sonra borcu yoktur kağıdını mail ortamıyla veya giderek muhakkak alın. Çünkü bazı durumlarda borcunuz ödenmemiş olarak gözükebilir. Bu durumlarda evraklarınızın yanınızda olması sizin yararınıza olacaktır.

Banka Borcu Olan Kredi Çekebilir mi?

Eğer bankalardan dolayı icralık olduysanız, hiçbir şekilde kredi veya kredi kartı alamazsınız. Bankalardan kredi ve kredi kartı almanız için banka kredi notunuzun yüksek ve kredi sicilinizin iyi olması gerekir. Bu gibi kişilerin bankalarda çalışma yapması için borcunu ödemesi ve bankalar ile icra dairesinden ödenen borcun düşümünün yapılmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir