Ana SayfaBankaİhtiyaç Kredisiİpotekli İhtiyaç KredisiKonut KredisiTaşıt Kredisi

Askeri Personellere Kredi Veren Bankalar

Askeri Personellere Faizsiz Kredi Veren Bankalar hangileridir? Bu kredi başvurusu nasıl yapılır? Bu konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Askeri personeller banka tarafından özel kampanyalar yapılarak ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi kullanabilirler. Askeri personeller genel olarak faizsiz kredi başvurusu yapmak istemektedirler. Bu yazımızda sizlere faizsiz ve uygun faizle kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Vereceğimiz bankalardan kredi almak isteyen görevde olan tüm askeri personel kredi başvurusunda bulunabilirler. Piyade, jandarma veya memurlar TSK bünyesinde ise kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Askere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

TSK çalışanları için kredi veren bankaların başlarında katılım bankaları gelmektedir. Ayrıca bu bankalardan konut kredisi alarak da ev sahibi olabilirsiniz. Faizsiz kredi alabileceğiniz bankalar şunlardır.

 • Emlak Bankası Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Oyak Bank

Askeri personellerin oyak üyeliği var ise bankalardan kredilendirme konusunda daha uygun kampanyalardan faydalanabilirler. Verdiğimiz katılım bankalarından faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankalar islami şartlara göre faizsiz kredi vermektedir. Verdikleri kredilerde kar payı uygulamaktadırlar.

Askeri Personele Kredi Veren Bankalar

Hangi banka olursa olsun kredi başvurusu yaptığınızda sizi bir değerlendirmeye alacaklardır. Bu değerlendirme de sizin kredi sicilinize bakılacaktır. Ayrıca kredi notunuzda değerlendirilecektir. Eğer bankalardan dolayı icralık bir durumunuz varsa kredi başvurunuz onaylanmayacaktır. Başka herhangi bir sıkıntınız yoksa bankalardan kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer katılım bankalarından kredi başvurusu yapamıyorsanız uygun faizlerle diğer bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Şimdi sizlere bu bankalar hakkında bilgiler verelim.

Ziraat Bankası Askere Kredi Başvurusu

İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi almak istiyorsanız ilk tercihiniz kamu bankası olan Ziraat Bankası olabilir. Ziraat Bankası kişinin kredi notuna göre daha düşük faiz uygulamaktadır. İhtiyaç ve taşıt kredilerinde 60 ay vade ile kredi hizmeti verirken konut kredilerinde 120 ay vadeye kadar  kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvurusunu en yakın Ziraat Bankası şubesinden yapmanız gerekmektedir.

Vakıfbank Askere Kredi Başvurusu

Kamu bankalarından olan Vakıfbank’ta ihtiyaç kredisi ağırlıklı tüm TSK personellerine kredi başvurusu yaptıran bankalardan birisidir. Sizde eğer Vakıfbank üzerinden kredi başvurusu yapacaksanız, banka şubesine kimliğinizle gitmeniz yeterlidir. 90.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisini 60 ay vade ile kullanabilirsiniz.

OYAK Kredisi Nasıl Alınır?

TSK personellerinin OYAK üyesi olması durumunda kredi başvurusunda daha cazip kampanyalardan faydalanabilmektedirler. Oyak üyesi olan askeri personellere pek çok kampanya sunulmaktadır. TSK personellerine özel ayrıca özel konut fonu da verilmektedir.

OYAK bir diğer adı ile Ordu Yardımlaşma Kurumu günümüzde faal olarak işlevini sürdürmektedir. 2008 yılında Hollanda bankası olan İng Bank OYAK bank’ı satın almış ve günümüzde İNG bank olarak hizmet vermektedir. Banka olarak işlem yapmayan OYAK kuruluşu hizmet vermeye devam etmektedir. Oyak üyeleri bir çok farklı bankada kendilerine özel faiz oranları ile kredi alabilmektedirler.

Oyak Kredi Avantajları Nelerdir?

Oyak üyeleri kredi aldığında avantajlardan faydalanacağını söylemiştik. Bu avantajlar şunlardır.

 • Krediler 120 ay vadeye kadar yapabilirsiniz.
 • 3 veya 6 ay taksit ertelemesi yapabilirsiniz.
 • Düşük faizle kredi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Kredi notunuz düşük olsa bile kredi alabilirsiniz.

Oyak üyeleri kredi başvurusu yaptığında dosya masrafı ve ek ücret gibi ücretleri ödemezler.

Yukarıda sizlere askeri personele kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazarak bize iletebilirsiniz. Banka şubeleri dışında kredi başvurusu yaptığınızda krediniz onaylanmayabilir. Bunun için ilk olarak banka şubelerine giderek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca maaş aldığınız bankanın internet bankacılığını kullanarak şubeye gitmeden kredi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu