Asgari Ücretli Çalışana Kredi Veren Bankalar 💸 | uygunhibekredi.com

Asgari Ücretli Çalışana Kredi Veren Bankalar 💸

Asgari Ücretli Çalışana Kredi Veren Bankalar 💸

Asgari Ücretli Çalışana Kredi Veren Bankalar hangileridir? Asgari ücrete ne kadar kredi alabilirim? Başvuru ve Anında Onay için şartlar nedir? Şimdi sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Asgari Ücretli olarak çalışan kişiler bankalardan kredi başvurusu yapmak istedikleri zaman düşük limitli krediler ile karşılaşabilir. Ülkemizde çalışanların büyük bir kısmı maalesef asgari ücretle çalışmaktadır. Asgari ücret günümüzde 2.020 TL olarak bilinmektedir. Bu ücret ile çalışan vatandaşlarımız bazı bankalardan yüksek krediler alırken bazı bankalardan ise düşük miktarda krediler almaktadır. Bu yazımızda sizlere asgari ücretle kredi limiti ve asgari ücretliye en fazla ne kadar kredi çekilebilir hakkında bilgiler vereceğiz. Vereceğimiz bilgiler 2019 yılı için geçerlidir.

2.020 TL Maaşa Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi ve kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman öncelikle banka şartlarına uygun bir müşteri olup olmadığınıza bakılacaktır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi alımlarınızda hep aynı sistem geçerlidir. Asgari ücret ile çalışanlarda kredi almak istiyorlarsa ilk olarak banka sicilini gözden geçirmesi gerekmektedir. Banka siciliniz içinde kredi notu ve kredi sicili önemlidir. Kredi notunuz düşük olduğunda veya bankalardan dolayı icralık olduğunuzda kredi başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Kredi notunuzu öğrenmek için Kredi Notu Sorgulama adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Eğer asgari ücretli olarak çalışıyorsanız bazı bankalarda çalışma sürenizde önemlidir. Şimdi sizlere bu bankaların kredi başvurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

2.020 TL Maaşa Kredi Veren Bankalar

Vakıfbank

Vakıfbank bankasından kredi almak istiyorsanız sigortanızın 6 aydır yatıyor olması ve toplam sigortalık gününüzün de 1 seneden fazla olması gerekmektedir. Eğer bu bankadan maaş alan bir müşteri iseniz asgari ücretin 22 katına kadar kredi alabilirsiniz. Bu kredi miktarı da 44.000 TL civarında bir kredidir. Bu krediyi 60 ay vadeye kadar kullanabilirsiniz. Eğer bu bankadan maaş almıyorsanız 15 katına kadar kredi alabilirsiniz. Bu durumda da 30.000 TL’ye kadar en yüksek kredi alabileceğiniz bankalardan birisi Vakıfbank’tır. Eğer daha önce banka çalışmanız yoksa kredi notunuz sıfır ise çalışma süresinde bir sıkıntınız yoksa bu bankadan kredi kullanabilirsiniz. Kredi başvurunuzu en yakın banka şubesinden gelir belgeniz, nüfus cüzdanınız ile yapabilirsiniz.

Kredi Tutarı Vade Taksit Tutarı
10.000 TL 60 Ay 324 TL
20.000 TL 60 Ay 648 TL
30.000 TL 60 Ay 972 TL
40.000 TL 60 Ay 1.296 TL
44.000 TL 60 Ay 1.426 TL

Vakıfbank üzerinden kredi almak istediğiniz zaman güncel faiz oranlarını www.vakifbank.com.tr adresinden yapabilirsiniz. Ayrıca bu kredileri 2 ayda bir, 3 ayda bir, azalan ödemeli, artan ödemeli ve ara ödemeli taksitler şeklinde ödeyebilirsiniz.

Denizbank

Denizbank üzerinden ihtiyaç kredisi almak isteyenler banka şubelerine evrakları ile birlikte başvuru yapabilirler. 55.000 TL’ye kadar kredi imkanı veren bu bankadan eğer kredi notunuz 1350 ve üzerinde ise SMS kredi başvurusu yaparak evraksız kredi alabilirsiniz. Kredi notunuza göre faiz oranı uygulanan bu krediye başvuru yapmak istiyorsanız cep telefonunuzdan Kredim TC Kimlik yazarak (arada boşluk) 3280’e mesaj atmanız yeterli olacaktır. Eğer bu kredi onayını alırsanız kimliğinizle birlikte şubelerden kullanabilirsiniz. Eğer başvurunuz 20.000 TL onaylandı ve siz 30.000 TL istiyorsanız asgari ücretli evraklarınızı alarak bankaya gidip başvurunuzu yenileyebilirsiniz. Bu tarz başvurularda %75 ve üzerinde kredi onayını alabilirsiniz.

Kredi Tutarı Vade Taksit Tutarı
10.000 TL 60 Ay 352 TL
20.000 TL 60 Ay 704 TL
30.000 TL 60 Ay 1.056 TL
40.000 TL 60 Ay 1.408 TL
50.000 TL 60 Ay 1.760 TL

Eğer bu bankadan asgari ücretli olarak maaş alıyorsanız 30.000 TL’ye kadar kredinizi internet bankacılığı üzerinden kullanabilirsiniz. Bu durumda banka şubesine gitmeden hızlı bir şekilde başvuru yapmış olur ve kredi kullanımı yapabilirsiniz.

İş Bankası

Ülkemizdeki diğer köklü bankalardan birisi olan İş Bankası’da asgari ücretli çalışanlara kredi veren bankalardan birisidir. Eğer asgari ücretli olarak çalışıyorsanız İş Bankası üzerinden maaşınızın 10 katına kadar yani 20.000 TL kredi başvurusu yapabilirsiniz. İş Bankası üzerinden kredi almak istiyorsanız banka ödemelerinizin düzenli, kredi notunuzun da 1300 ve üzerinde olması gerekir. Ayrıca son iş yerinde son 3 aydır çalışıyor olmanız gerekir. Eğer bu şartlara uygunsanız kredi başvurunuzu banka şubesinden yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı veya İş Cep kullanıyorsanız kredi başvurunuzu online olarak yapabilir ve onaylanan kredinizi banka şubesine gitmeden hesaba atabilirsiniz.

Kredi Tutarı Vade Taksit Tutarı
5.000 TL 60 Ay 171 TL
10.000 TL 60 Ay 342 TL
15.000 TL 60 Ay 514 TL
20.000 TL 60 Ay 685 TL

Bu bankadan  kredi almak istediğinizde kredi faiz oranlarını güncel olarak öğrenmelisiniz. www.isbank.com.tr adresinden bu işlemi yapabilir veya banka şubesine giderek kredi faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.

Asgari Ücretli Olarak Çalışanlara Kredi Veren Diğer Bankalar

Her bankanın asgari ücretli olarak çalışanlara kredi verdiğini söyleyebiliriz. Eğer bir bankadan maaş alıyorsanız ilk olarak o bankadan kredi başvurusu yapmanızı öneririz. Bankalar kendi maaş müşterilerine daha ayrıcalıklı işlem yapmaktadır. Eğer maaş aldığınız bankadan kredi alamıyorsanız yukarıdaki bankalardan ve ayrıca Garanti BBVA, QNB Finansbank, Fibabanka, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Halkbank ve Odeabank gibi bankalardan da maaşınızın belli katına kadar krediler alabilirsiniz. Bu bankalardan kredi almak için kredi notunuzun iyi olacağını unutmayın.

Asgari Ücretliler Her Bankadan Kredi Alabilir

Asgari Ücretliye Faizsiz Kredi 2019

Asgari ücretli olarak çalışan kişiler eğer faizsiz, İslami şartlara uygun krediler almak istiyorsa ülkemizdeki katılım bankalarından helal kredi başvurusu yapabilirler. Bu bankalardan faiz uygulanmaz. Asgari ücretli olarak çalışan ve banka sicili uygun olan tüm müşteriler bu bankalardan kredi başvurusu yapabilir.

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

Bu bankalar üzerinden eğitim kredisi, ihtiyaç kredisi, düğün kredisi, tatil kredisi ve hac, umre kredisi alabilirsiniz. Ülkemizde bulunan 6 tane katılım bankası vardır. Bu bankalar kar payı uygulayarak sizlere krediler verecektir. Banka şubelerinden evraklarınızla birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Konut Kredisi ve Taşıt Kredisi Alınır mı?

Asgari ücretli olan kişiler büyük limitli kredilerde gelir durumu düşük olduğu için kefil veya ev hane geliri alınarak kredi alabilirler. Çünkü alacakları kredi limiti yüksek olduğu için taksitleri de yüksek olacaktır. Taksitlerinin aldığınız maaşın geçmemesi gerekiyor. Bu yüzden konut ve taşıt kredisi alacaksanız yine yukarıdaki bankalara kefil veya ek gelirlerle gidebilir kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka şubelerine giderek destek alabilirsiniz. Size yardımcı olacaklardır.

Yukarıda sizlere asgari ücretliye kredi hakkında bilgiler verdik. Eğer maaşınıza göre kredi almak istemiyorsanız gelir belgesiz kredi veren bankalar adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Bu şekilde asgari ücretli olan kişilerin alacakları kredilerden daha çok kredi limiti ile ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir