Bankalar

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma (Akbank Direkt)

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi yapmak istiyorsanız öncelikle bu bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. Akbank ülkemizde teknolojiyi sonuna kadar kullanan bankalardan birisidir. Akbank internet bankacılığı ve Akbank Direkt Mobil bankacılık ile tüm bankacılık işlemlerinizi oturduğunuz yerden kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Artık günümüz bankaları internet üzerinden pek çok hizmet vermektedir. Tüm işlemlerinizi bankalara gitmeden evinizde ve hatta hafta sonları bile anında yapabiliyorsunuz. Bu işlemler için bu bankanın müşterisi olmanız ve internet bankacılığı şifresi almanız gerekmektedir. Akbank Direkt İnternet şifresi alma hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilir ve kendinize yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra Akbank mobil uygulamasından veya internet sitesi üzerinden internet bankacılığına aynı şifre ile girebilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet Şubesi Şifre Alma

Akbank direk şifre alma işlemi yapmak istiyorsanız yukarıda da söylediğimiz gibi bu bankada bir hesabınızın olması gerekmektedir. Akbank müşterisi değilseniz en yakın şubeye giderek hesap açtırabilir ve hesap açtırırken de şifrenizi bankacıların yardımı ile oluşturabilirsiniz. Akbank internet bankacılığına girmek istiyorsanız en kolay yöntem cep telefonunuza mobil uygulamayı yüklemek olacaktır. Bunun için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Telefonunuzun işletim sistemine göre yukarıda linkleri tıklayarak indirme işlemi yapabilirsiniz. Akbank direkt plus kullanmak istiyorsanız bankanız ile irtibata geçebilirsiniz. Eğer indirme işlemi sırasında Akbank direkt hata veriyor uyarısı alırsanız programı silip tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Akbank İnternet bankacılığı şifre almak için ilk olarak www.akbank.com.tr adresine girmemiz gerekmektedir. Siteye girdikten sonra sağ üst köşedeki Akbank Direkt menüsüne basabilirsiniz. Burayı tıkladıktan sonra karşınıza Şifre Al butonu gelecektir. Şifre Al seçeneğine tıkladıktan sonra size bir form gönderilecek ve bu formu eksiksiz bir şekilde doldurulmanız istenecektir. Bu işlemleri yaparken bankaya kayıtlı olan cep telefonunuzun da yanınızda olması gerekmektedir.  TC Kimlik veya müşteri numaranızı, Anne kızlık soyadınızdan 2 harf, ve Kart numaranızın son 4 hanesini yazdıktan sonra şifre oluşturabilirsiniz. Ayrıca Akbank direkt uygulaması şifresini banka şubelerinden de kimliğinizle anında belirleyebilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet Şifresini Unuttum

Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız da yapmanız gereken bazı yöntemler vardır. Öncelikle banka şubelerine giderek şifrenizi güncelleyebilirsiniz. Bu işlemleri yaparken muhakkak bankaya kayıtlı cep telefonunuzun yanınızda olması gerekmektedir. Bankadan size doğrulama kodu gönderilecek ve şifre değiştirme için bu kodu kullanacaksınız. Banka şubesindeki görevli personeller sizin şifrenizi yenilecekler ve tekrardan uygulama ve internet bankacılığına giriş sağlayabileceksiniz.

Şifrenizi hatırlamıyorsanız ve üst üste 3 kez yanlış girerseniz internet bankacı ve mobil bankacılık girişi blokeli olacaktır. Bu blokeyi kaldırmak içinde banka şubesine gidebilir veya 444 25 25 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Şifrenizi belirlerken art arda numaralar, doğum tarihi, tuttuğunuz takımın tarihi, cep telefonunuzun numaraları gibi kolay bulunabilecek şifreler yapmayınız. Daha zor ve akılda kalan şifreler sizin güvenliğiniz açısından daha etkili olacaktır.

Akbank İnternet Bankacılığı İşlemleri Nelerdir?

Akbank internet bankacılığı üzerinden tüm bankacılık işlemlerinizi yapabileceğinizi söylemiştik. Akbank internet bankacılığı ile kredi ve kredi kartı başvurusu da yapabiliyorsunuz. Uygulama veya internet bankacılığı üzerinden kolay bir şekilde anında onaylı başvurular yapabilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra hesaba atabilir ve hemen kullanabilirsiniz. Akbank direkt kredi olarak geçen bu kredi türü ihtiyaç kredisidir. Akbank ihtiyaç kredisi en fazla 60 ay vade ile verilmektedir. Sizde kredi kullanırken bu vadelerle kredinizi hesaba atabilirsiniz.

Akbank Direkt üzerinden EFT ve Havale işlemleri yapabilirsiniz. Fatura ödemeleri, Cep telefonuna TL Yükleme, Şans oyunları yüklemesi ve Vergi ödemelerinizi de online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ek hesap açabilir, size özel mevduat faizlerinden yararlanabilirsiniz. Tüm hesaplarınızı istediğiniz zaman internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Yukarıdaki verdiğimiz şifre alma yöntemleri ile bu işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu