Esnaf Kredisi

Akbank Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları 2019

Akbank esnaf kredisi için aranan koşullardan bir tanesi kredi notunun düzgün olmasıdır. Esnafa destek veren bankalar arasında Akbank bulunuyor. Akbank esnaf olan müşterileri için bazı ayrıcalıklar sağlıyor. Akbank esnaf kredisi fırsatından da yararlanabilmek için bazı şartların sağlanması gerekiyor. Bu şartlardan da bir tanesi kredi notunun riskli olmamasıdır. Banka tarafından aranan diğer koşullar ise şunlardır:

 • 18 yaşından büyük olunması,
 • Düzenli bir gelirin olması,
 • Odada kaydın bulunması.

Akbank Esnaf Kredisi İçin İstenen Evraklar Hangileri?

Akbank esnaf kredisi başvuru evrakları arasında başvuru formu bulunuyor. Akbank’ın esnaflar için verdiği krediyi alabilmek için ilk olarak başvuru sırasında istenen belgelerin temin edilmesi gerekiyor. Bu evrakların tamamı olmadan başvuru yapılabilmesi mümkün olmuyor. Başvuru formu dışında bankanın istediği belgeler şunlardır:

 • Kimlik belgesi,
 • Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Vergi Levhası,
 • Gerekli görülmesi halinde kefile ilişkin belgeler.
Akbank esnaf kredisi nasıl alınır ve belgeler nelerdir

Akbank Esnaf Kredisi Taksit Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Akbank esnaf kredisi taksit ödeme planı için farklı seçenekleri müşterilerine sunuyor. Akbank kredi çeken esnafların bu krediyi rahat bir şekilde geri ödeyebilmeleri için bütçelerine en uygun ödeme planını oluşturabiliyor. Örneğin kredi çekmek isteyen ancak taksit ödemesine hemen başlamak istemeyen kişilere 3 ya da 6 ay ödemesiz planlar oluşturulabiliyor. Bu ödeme planları sayesinde de 3 ya da 6 ay bekledikten sonra vadeler ödenmeye başlanıyor. Akbank esnaf kredisi için sunduğu diğer ödeme seçenekleri ise şunlardır:

 • Aylık eşit taksitli,
 • 2 ayda bir taksitli,
 • 6 ayda bir taksitli,
 • Balon taksitli.

Akbank Esnaf Kredisi Hangi Ayrıcalıkları Sağlıyor?

Akbank esnaf kredisinin sağladığı ayrıcalıklardan en önemlisi taksit erteleme seçeneğini sunmasıdır. Akbank esnaf için en uygun ödeme seçeneği hangisiyse ona uygun bir ödeme planı oluşturabiliyor. Bu da esnafların zorlanmadan kredi taksitlerini ödeyebilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra Akbank esnaf kredisi alan kişiler POS hizmetlerinden de yararlanabiliyor. Ayrıca yine bankanın sunduğu işyeri sigortası, çek karnesi, kredi kartı, otomatik ödeme gibi hizmetlerden de özel ayrıcalıklarla yararlanılabiliyor.

Akbank Esnaflara Ne Kadar Kredi Veriyor?

Akbank’ın esnaflara verdiği kredini tutarı 50 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Akbank esnaflara farklı kredi seçenekleri sunabiliyor. Bu krediler ile de işletme sahipleri farklı ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Akbank’ın esnaflara özel olan bu kredilerinin limiti 50 bin TL’dir. Ayrıca 36 ay vade seçeneğinden de yararlanabilir. Bankanın esnaf kredilerinde uyguladığı faiz oranı ise hangi kredinin çekileceğine göre değişiyor. Bunun yanı sıra kredi tutarı ve vade sayısı da yine faiz oranını belirleyen etkenlerden bir tanesidir. Kredinin faiz oranlarına dair net bir bilgi edinmek isteyen kişilerin yapması gereken şey banka ile iletişime geçmektir. Akbank şubelerinin yanı sıra 444 25 25 telefon numaralı bankanın müşteri hizmetleri de aranabilir ve esnaf kredisinin faiz oranına dair bilgi talebinde bulunulabilir.

Akbank Esnaf Kredisine Nasıl Başvurulur?

Akbank esnaf kredisine başvurmanın yolları arasında banka şubesine gidilmesi gösterilebilir. Bankanın talep ettiği evraklar ile banka şubesine giden kişiler Akbank esnaf kredisi başvurularını gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra internet bankacılığını kullanan işletme sahipleri kredi başvurularını şubeye kadar gitmeden de yapabilir. Bunun için ilk olarak Kurumsal İnternet Şubesi’ne giriş yapılması gereklidir. Daha sonrasında sistem üzerinden hızlı bir şekilde kredi başvurusu gerçekleştirilebilir. Ayrıca Akbank’ın mobil uygulaması da yine başvuru için kullanılabilir. Esnaf kredisi başvurusunda bulunabilmek için tercih edilebilecek son yöntem ise sms’dir. GONLUNEGOREODE boşluk TC kimlik numarasını 4425’e sms gönderen kişiler Akbank’ın esnaflara özel verdiği Gönlüne Göre Öde Kredisi’ne başvurabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu