Ana SayfaBankalarEFT Saatleri

Akbank EFT Saatleri 2019

Akbank EFT Saatleri içinde tüm para transferlerinizi yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu şudur. Akbank üzerinden başka bir bankaya para transferi yapmak istiyorsanız eft işlemi yapmalı, Akbank içinde başka bir hesaba para göndermek istiyorsanız da havale işlemi yapmalısınız. EFT işlemleri ile havale işlemleri arasındaki fark budur. EFT işlemleri bankanın belirlediği saatler arasında yapılmaktayken, havale işlemlerini istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Akbank eft saatleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Akbank EFT Saatleri 2019

Akbank üzerinden EFT İşlemi yapmak istiyorsanız bankanın belirlediği saatler arasında bu işlemi yapmanız gerekmektedir. Elektronik Fon Transferi işlemleri sabah 09.00 ile 17.15 saatleri arasında yapılmaktadır. Daha önce 16.00’ya kadar olan EFT işlem saatleri 17.15’e kadar uzatılmıştır. EFT saatleri bankanın açık olduğu zamanlarda yapılmaktadır. Hafta sonu eft işlemi yapılmamaktadır. Bunun sebebi ise merkez bankasıdır. Tüm yaptığınız EFT işlemleri merkez bankası onayından geçtiği için bu bankanın kapalı olduğu zamanlarda işlem gerçekleştirilmemektedir. Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde yaptığınız EFT işlemleri bir sonraki çalışma günü sabah 09.00 itibari ile işleme alınacak ve 30 dakika içinde karşı tarafın hesabına geçecektir. Başka bankaya ait fatura ödemesi, kira ödemesi, kredi ödemesi ve aidat ödemesi gibi ödemeleri bu bankadan EFT işlemleri ile yapabilirsiniz.

Akbank EFT Saatleri Kaçta Başlıyor

Akbank üzerinden EFT işlemi yapmak istiyorsanız mesai saatleri içinde 09.00 itibari ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. 09.00 ile yapılan işlemler 15 – 30 dakika içinde karşı tarafın hesabına geçecektir. Akbank EFT işlemi yapmak istiyorsanız kişinin IBAN numarası ve Ad Soyad bilgisini almanız yeterli olacaktır. Eğer hafta sonu ve mesai saatleri dışında bir EFT işlemi yaptıysanız bu Geç EFT olarak işlem alacak ve daha fazla komisyon ödeyeceksiniz. GEÇ EFT’lerde ise bir sonraki mesai günü sabah 09.00’da işleme alınacaktır.

Akbank EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank EFT işlemlerini bankanın müşterilerine sunduğu tüm hizmetler ile yapabilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken yaptığınız EFT işlemlerinin komisyonlarıdır. Banka şubelerinden, ATM’lerden, İnternet Bankacılığından, Mobil Şube olan Akbank Direkt ile ve müşteri hizmetleri numarası olan 444 25 25 numaralı telefonu arayarak işleminizi yapabilirsiniz.

Akbank EFT Ücretleri

Akbank EFT ücretleri EFT saatleri içinde yaparsanız daha düşük maliyetler ödeyebilirsiniz. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanırsanız daha düşük miktarda komisyonlar ödersiniz. Ayrıca İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık ile oturduğunuz yerden işlem yapabilirsiniz. Hesabınızda para olması durumunda işleminiz onaylanır ve anında karşı tarafa paranızı gönderebilirsiniz. Akbank kredi kartınız var ise kartınızı kullanarak da EFT yapabilirsiniz. Bu işlemlerden banka yaptığınız EFT işlemine göre %6.5 oranında komisyon kesecektir. Bu EFT işlemi tek çekim olarak gelecek olan ekstrenize alışveriş olarak yansıyacaktır.

Akbank günlük EFT işlem limiti 250.000 TL olarak belirlenmiştir. Akbank EFT işlem ücretleri ise yaptığınız bankacılık hizmetine göre değişiklik göstermektedir.

  • Akbank Müşteri Hizmetleri ile yaptığınız işlem için 50 TL ile 100 TL arasında komisyon ödersiniz.
  • Akbank Direk üzerinden yaptığınız EFT işlemlerinden 3.95 TL ücret ödersiniz.
  • Akbank İnternet sitesi üzerinden internet bankacılığı ile EFT işlemi yaparsanız 4.50 TL işlem ücreti ödersiniz.
  • Akbank ATM’leri üzerinden yaptığınız EFT işlemleri için ücret 10 TL olarak belirlenmiştir.
  • Akbank şubelerinden yapacağınız EFT işlemleri 50 TL ve üzeri olarak bilinmektedir.

Yukarıdaki listeye baktığımız zaman internet üzerinden işlem yapmanız daha yararlı olacaktır.

Akbank EFT İşlemi İptal Etme

Eğer bir EFT yaptınız ve bu işlemi iptal etmek istiyorsanız bankanın işleme almadan hızlı davranmanız gerekmektedir. Eğer banka işleme alırsa bu durumda yapacağınız bir şey yoktur. Para havuza aktarılır ve verdiğiniz IBAN numarasına gönderilir. Bu durumda eğer EFT saatleri dışında işlem yaptınız ve henüz mesai saatleri içinde değilseniz işlemi iptal edebilirsiniz. İnternet bankacılığı, müşteri hizmetleri ve Akbank Direkt uygulaması üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz.

Akbank EFT İşlemi Sorgulama

Akbank EFT İşlemi yaptınız ve henüz karşı tarafa iletilmediyse sistemsel bir sıkıntı olabilir. Genellikle yaptığınız EFT işlemleri 15 dakika içinde mesai saatlerinde işleme geçecektir. Akbank EFT işlemleri eğer karşı tarafın hesabına geçmediyse 444 25 25 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Burayı aradığınızda EFT’niz hakkında bilgi alabilir ve henüz işleme alınmadıysa iptal ettirebilirsiniz.

Akbank Havale Saatleri

Akbank üzerinden EFT işlemleri gibi Havale işlemlerinde bir saat yoktur. Ayrıca bu bankanın internet bankacılığı ve Akbank Direkt uygulamasını kullanıyorsanız, istediğiniz zaman CEBE Havale yapabilirsiniz. Cebe havale yapmak için karşı tarafın bir hesabına ihtiyacı yoktur. Akbank havale işlemleri 7 gün 24 saat bankanın tüm işlem yapılan yerlerinden yapılabilir. Yaptığınız havale işlemi anında karşı tarafın hesabına geçecektir.

Yukarıda sizlere Akbank EFT Saatleri hakkında bilgiler verdik. Sizde bu saatler arasında güvenli bir şekilde para transfer işleminizi yapabilirsiniz. Eğer EFT işlem ücreti ödemek istemiyorsanız EFT Ücreti Almayan Bankalar adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu