Bankaİhtiyaç Kredisi

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 2019 (Yapılandırma Şartları)

60 ay vadeli İhtiyaç Kredisi kullanmak isteyen vatandaşlarımız bu kampanyayı yapan bankalara başvuru yapabilirler. BDDK tarafından yapılan son düzenlemeden sonra ödeyemediğiniz kredi ve kredi kartı borçlarınızı 60 ay vade yaparak yapılandırma yapabiliyorsunuz. Bu durumdan tüm vatandaşlar yararlanabilecek. Emekliler, memurlar, özel sektör çalışanları kredi yapılandırması yapabilecekler.

Kredi yapılandırma yapmak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda 60 ay vadeli kredi veren bankalar ile bu kredi yapılandırmasını nasıl yapacağınız hakkında bilgiler vereceğiz.

60 Ay İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Eğer sizde bankalardan kredi yapılandırması yapmak istiyorsanız, bazı şartlara uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Bu şartlar ise şunlardır.

 • Kredi yapılandırmasında sadece ana para ve faiz borçları yapılandırılır.
 • Kredi yapılandırması yapmak istiyorsanız gelir belgesi olması gerekir. Eğer çalışmıyor ve işsizseniz bu yapılandırmadan faydalanamazsınız.
 • Kredi yapılandırma yapmadan önce kredi sicilinizin iyi olması ve icralık bir durumunuzun olmaması gerekir. Ayrıca e-haciz kaydınızın da bulunmaması gerekir.
 • Yapılandırma yapmak için borçlunun başvuru yapması gerekmektedir. İlgili bankaya direk evrakları ile birlikte şahsen başvuru yaparak yapılandırma talebinde bulunabilirler.

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapmasından sonra kredi kartı borçlarını yapılandırma kararı alan ilk banka Ziraat Bankası olmuştur. Ziraat bankasından kredi kartı borçlarınızı ve ihtiyaç kredisi borçlarınızı tek çatı altında yapan bu kredinin adı Birleştiren ihtiyaç kredisidir.

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası şartlara uygun müşterilere 60 ay vadeye kadar tüm banka borçlarını tek bir yerde toplamayı uygun görmüştür. Buna göre uygulanan faiz ise 24 aya kadar %1.10, 24-60 aya kadar ise %1.20 olarak belirlenmiştir. Birleştiren ihtiyaç kredisi 31 Aralık 2018 tarihine kadar olan borçlarınız için geçerlidir. Daha fazla bilgiyi banka şubelerine giderek öğrenebilirsiniz. Şimdi sizlere bu kredi ile ilgili ödeme tablosu sunalım.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Taksit
3.000 TL 24 Ay %1.10 147 TL
5.000 TL 36 Ay %1.20 179 TL
7.500 TL 48 Ay %1.20 217 TL
10.000 TL 24 Ay %1.10 489 TL
10.000 TL 36 Ay %1.20 358 TL
10.000 TL 48 Ay %1.20 290 TL
10.000 TL 60 Ay %1.20 250 TL
15.000 TL 60 Ay %1.20 375 TL
20.000 TL 60 Ay %1.20 500 TL
25.000 TL 60 Ay %1.20 625 TL
30.000 TL 60 Ay %1.20 750 TL

Birleştiren kredide kullanılan kredilerde kredi tutarına göre 1000’de 5 tahsis ücreti alınacaktır. 10.000 TL de 50 TL alınırken, 20.000 TL de 100 TL tahsis ücreti alacağınız krediye eklenecektir.

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Vakıfbank

Ziraat Bankası’ndan sonra, Vakıfbank’ta kredi kartı yapılandırma kredisi vermeye başlamıştır. Bu bankanın da şartları aynı Ziraat bankası gibidir. 24 aya kadar %1.10, 60 aya kadar %1.20 faiz oranı uygulayan kredide maksimum vade 60 aydır. Vakıfbank’tan kredi kartı yapılandırması yapacağınız gibi, tüm ihtiyaç kredilerinizi de yapılandırma yapabilirsiniz. Vakıfbank 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi almanız için bazı şartlar vardır.

 • Tüm banka borçlarınızı kapatmak zorunluluğu vardır. Ayrı ayrı banka borçlarınızın kapanmasına banka izin vermez.
 • Düzenli gelirinizin olması ve tüm kredi borçlarınızı karşılayabilecek gelir belgenizin olması gerekir.
 • İcralık durumda olmamanız gerekir.
 • E-Haciz olmaması gerekir.
 • Kredi notunuzun düşük olmaması gerekir.
 • Sadece kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçları yapılandırma yapılır.
 • Ödeme tablosu yukarıda verdiğimiz tablo gibidir.

Halkbank 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Halkbank, diğer kamu bankaları gibi birleştiren kredi veren son bankalardan birisidir. Kredi ve kredi kartı borçlarınızı bu bankadan 60 ay vadeye kadar aynı faiz oranları ile kullanabilirsiniz. Diğer kamu bankaların şartları gibi aynı olan bu banka, şubelerden yapılan başvurularda anında kredi onayınızı vermektedir. Size en yakın Halkbank şubesine giderek kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Emekliye 60 Ay Kredi

Yukarıda verdiğimiz bankalardan maaş alan bir emekli iseniz, yapılandırma kredisi için önceliğiniz vardır demektir. Eğer sizde kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödemekte zorluk çekiyorsanız, emekli maaşı aldığınız banka da Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank ise şubenize giderek 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir ve tüm borçlarınızı tek bir çatı altında toplayabilirsiniz. Kendi müşterilerine daha fazla tolerans gösteren bu bankalar aynı faiz oranları ile birleştiren kredi imkânı vermektedirler. 10000 tl 60 ay vadeli kredi ödemesinde aylık 250 TL taksit ödersiniz.

Özel Bankalardan Kredi Yapılandırma İsteği

Özel bankalardan yapılandırma kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Yalnız bu başvuru birleştiren kredi değildir ve faiz oranı verilen yapılandırma kredisinden fazladır. Hangi bankadan bu yapılandırmayı yapmak istiyorsanız faiz öğrenebilirsiniz. Özel bankalar kredi yapılandırması yaparken, sizin borcu ödeyemeyeceğinizi anlayarak kolayca size teklif sunabilirler. Bazı bankalar 48 ay vadeye kadar yapılandırma yaparken, bazı bankalar 12 ay kadar vade yapabilirler. Bu sizin borcunuza ve bankanıza göre değişmektedir.

 • Akbank
 • QNB Finansbank
 • Şekerbank
 • Denizbank
 • Yapı Kredi
 • İş Bankası
 • Garanti Bankası

Bu bankalar kredi yapılandırmasına sıcak bakan bankalardır. Kredi yapılandırması yaptığınız zaman bu kredi sicilinize büyük etki yapacaktır. Ayrıca kredi notunuzu da hızla düşürecektir.

120 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Son zamanlarda internet ortamında aranan kelimelerden birisi de 120 ay vadeli ihtiyaç kredisidir. Ülkemizdeki hiçbir banka 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi vermezler. 120 ay kredi almak istiyorsanız, konut kredisi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank 60 ay vadeye kadar birleştiren ihtiyaç kredisi vermektedir. Ayrıca ipotekli ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız da 48 ay vadeye kadar istediğiniz bankadan teminat karşılığında kredi alabilirsiniz.

72 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Son verilen karar ile 72 ay vadeli kredi almak isteyenler kredi kartlarını ödeyemeyen kişilere verilmektedir. Eğer 72 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız kredi kartınızın bağlı olduğu bankaya giderek kart yapılandırması yapabilirsiniz. Bu yapılandırmayı yaptıktan sonra kredi siciliniz düşecektir.

Yukarıda sizlere 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediğiniz soru, görüş ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorum kısmına iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu