Çiftçi KredileriDevlet DestekliHayvancılık KredisiHibe Destekli KredilerTarım Kredisi

2 Yıl Geri Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Tarım Kredisi 2019

2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Tarım Kredisi 2019 yılında da verilmeye devam etmektedir. Bu kredi çeşidi sadece tarım kredisi almak isteyenler için geçerlidir. Eğer bankalardan bireysel kredi veya taşıt kredisi almak istiyorsanız bu kredilerden alamazsınız. 2 yıl ödemesiz ve 7 yıl toplam vadeli olan krediler uygun faizle verilmektedir. Esnaf ve çiftçiler bu kredilerden kullanabilirler. Bu yazımızda sizlere 2 yıl ödemesiz 7 yıl vadeli tarım kredisi hakkında bilgiler vereceğiz.

Esnafa 1 Yıl Geri Ödemesiz 3 Yıl Faizsiz Kredi

Esnaf olan vatandaşlarımız bu kredi başvurusunu sadece Halkbank şubelerinden yapabilirler. Ayrıca KOSGEB tarafından da esnaf vatandaşlarımıza pek çok kredi vardır. KOSGEB kredisi ile 2 yıl geri ödemesiz sıfır faizli kredi destekleri devam etmektedir. Bu konu ile ilgili KOSGEB nedir? Kredi Nasıl Alınır? Adlı sayfamıza gidebilirsiniz. Geçen yıl 400.000 esnaf  50.000 TL kosgeb kredisi almıştı.

Esnaf kefalet kredileri de olarak geçen bu kredi başvurusu için Esnaf Kefalet Kredisi sayfasına göz atabilirsiniz.

Hayvancılığa 2 Yıl Geri Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi

Devlet destekli hayvancılık kredisi almak istiyorsanız da Ziraat Bankası veya Tarım Kredi Kooperatiflerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu kredilerde 5 yıl geri ödemesiz, faizsiz ve belirli bir oranı hibe olan krediler bulunmaktadır. Bu teşvik kredilerine başvuru yapan kişinin krediye uygun olup olmadığı araştırılarak anında sonuç verilecektir.  Devlet bu krediye başvuru yapanların süt ve et üreten kişiler olmasını istemektedir. Devlet destekli 7 yıl vadeli kredilerde toplam vade 84 ay olarak bilinmektedir. Daha fazla vade yaptırılmaz. Eğer kredinizi faizsiz olarak 2 yıl geri ödemesiz verilirse bu sefer 7 yıl değil 5 yıl olarak hesaplamanız gerekmektedir. 5 yıllık kredilerde ise vade 60 ay olmuştur.  Bu kredi başvurusunu da yukarıda söylediğimiz gibi size en yakın Ziraat Bankasına yapabilirsiniz.

30.000 TL Hibe Kredi Başvurusu

Devlet destekli kredi başvurusunda bulunmak isterseniz, genç hibe kredisi alabilirsiniz. Genç çiftçi kredisi 30.000 TL’ye kadar verilmektedir. Bu kredi başvurusu hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yukarıda sizlere 2 yıl geri ödemesiz 7 yıl vadeli kredi hakkında bilgiler verdik. Eğer hayvancılık ile uğraşıyorsanız bu kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Devletin diğer hibe kredileri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız da sitemizdeki konuları takip edebilirsiniz. Bu kredi hakkında soru, görüş ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorum kısmına yazmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu