100 Bin TL Faizsiz Tarım Hayvancılık Kredisi 2019 ve 2020 | uygunhibekredi.com

100 Bin TL Faizsiz Tarım Hayvancılık Kredisi 2019 ve 2020

100 Bin TL Faizsiz Tarım Hayvancılık Kredisi 2019 ve 2020

100 Bin TL Faizsiz Tarım Hayvancılık Kredisi 2019 ve 2020 yıllarında verilmeye devam edecektir. Ziraat bankası üzerinden 100.000 TL faizsiz hayvancılık ve yarım kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 2018 yılında verilen bu kredi süresi uzatılarak 2019 ve 2020 yıllarında da verileceği açıklanmıştı. Tüm hayvancılık ve tarım işleri ile uğraşan çiftçilere hem yatırımları için hem de işletme dönemleri için olan harcamalarına 100 bin liraya kadar faizsiz kredi verilecektir. Şimdi bu yazımızda sizlere 100 bin tl faizsiz tarım ve hayvancılık kredisi hakkında bilgiler vereceğiz.

Çiftçilere 100 Bin Lira Faizsiz Kredi

Çiftçilere müjdeli haber geldi. Tarım ve Orman bakanlığı tarafından resmi gazete’de yayımlanan kararname ile 2019 ve 2020 yılının sonuna kadar sıfır faizli tarım ve hayvancılık kredisi verilecektir. Tarım ve Orman bakanı gıda sektörü temsilcileri ile buluşmasında bu kararı aldıklarını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra da resmi gazete’de yayımlanan bu karardan sonra Ziraat Bankası tarafından krediler verilmeye başlanmıştır. Sizde bu krediye başvurmak için belirlenen şartlara uygun çiftçiler olmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası 100 Bin Lira Faizsiz Çiftçi Kredisi

Çiftçiye 100 bin lira faizsiz kredi Ziraat Bankası tarafından verilmektedir. Ziraat Bankası tarım ve hayvancılık ile uğraşan kişilere bir çok kampanya yapmaktadır. Sizde bu kampanyaları öğrenmek istiyorsanız sitemizi dolaşabilirsiniz. Ziraat Bankası 100 bin lira faizsiz kredi kampanyası ile yine pek çok kişiye kredi imkanı sağlayacaktır. Koyun, keçi, sığır, inek, manda yetiştiren ve et ile süt üreten çiftçi ve üreticiler Ziraat Bankası tarafından verilen çiftçi kredilerine başvuruları yapabilirler. Yaptığınız başvuru sonrası değerlendirme olacak ve bu değerlendirmeye göre sizlere kredi imkanı verilecektir. Ayrıca Ziraat Bankası Genç Çiftçi sayfamıza giderek bu kredi hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası 100 Bin Kredi Başvuru Şartları

Kredi başvuru son tarih 31 Aralık 2020 olarak belirlenmiştir. Bu kredi başvurusu yapanlara tarımsal yatırımlarda devlet destekli tarım sigortası yaptırılır. Ziraat Bankası şubelerinden bizzat kredi alacak kişi başvuru yapmalıdır. Ziraat bankası faizsiz kredi alabilmeniz için daha önce bu bankadan bu tarz kredilerden kullanmamış olmanız gerekmektedir. Kredi notunuz düşük ise banka tarafından değerlendirilir ve ona göre karar verilir. Kredi için ek ipotek ve kefil istenebilir. Bankaya giderken;

  • Kimlik fotokopisi
  • ÇKS Belgesi
  • Son 3 yıllık bilanço ve gelir belgeleri (Bireysel olanlardan istenmez)
  • İpotek istenirse ipotek vereceğiz tapular

Bu kredi evrakları ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden diğer kredilere de başvuru yapabilirsiniz. Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi kampanyaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir